1 Oyun (1 maç) CS GO kaç MB internet harcar?

1 Oyun (1 maç) CS GO kaç MB internet harcar?

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi CS: GO ‘dur. CS: GO hem masaüstü hem de laptop bilgisayarlardan oynanabiliyor. Özellikle laptop üzerinden oynayanların sayısı da bir hayli olduğundan internete mobil ile bağlanabiliyorlar. CS GO oynayanlar 1 rekabetçi maçın veya 1 basit eğlence maçının kaç MB internet harcadığını merak ediyorlar.

Çünkü bu MB harcamasına göre o kadar oyun yani maç atmak istiyorlar. Haliyle CS GO için 1 oyun ortalama kaç MB harcar bilinmesi faydalı olabilir. Şimdi sizler için 1 maç kaç MB internet harcar ortalama değerleri paylaşalım.

1 Oyun (1 Maç, 1 El) CS: GO Kaç MB İnternet Harcar?

Online olarak oynanan oyunlar oynandığı kaliteye göre harcanan internet MB’ları da değişkenlik göstermektedir. Yani full HD kalitede oynanan 1 el CS GO ile full düşük kalitede oynanan 1 el CS GO arasında ciddi fark olabilir. Lakin burada tamamen ortalama değerler baz alınarak bir hesaplama yaptık. Bu yüzden değişkenlik gösterebilir diyebiliriz. Şimdi 1 el CS GO kaç MB, GB internet harcıyor hep birlikte bakalım.

  • Ortalama 1 dakika CS GO oyunu : 2-3 MB arası internet harcıyor. Hesaplamaları buna göre yapabiliriz. Fakat full HD versiyonda işler değişebilir.
  • 1 Maç Rekabetçi Oyun : Ortalama 100-150 MB internet harcar. Bazı kaynaklara göre 1 rekabetçi maç maksimum 100 MB internet harcar. Yine de yüksek değerlerde 150 MB’a kadar çıkabilir.
  • 1 Maç Basit Eğlence Modu : Ortalama 50-100 MB internet harcar. Aslında rekabetçi ile aynı raunt dersek bu da 100-150 MB internet harcar. Fakat basit eğlence modu daha kısa sürdüğü için daha az internet harcar diyebiliriz.
  • 10 dakikalık ölüm maçı : Ortalama 25-35 MB internet harcar.
  • Yarım saatlik CS GO maçı : Ortalama 60-100 MB internet harcar.
  • 1 saatlik CS GO oyunu : Ortalama 120-180 MB internet harcar.

Genellikle CS GO oyununda internet harcamaları bu şekildedir. Dediğimiz gibi bu değerler tamamen ortalama olarak yazılmıştır. Değişkenlik gösterebiliyor. Fakat genellikle 1 dakika CS GO oyunu 2-3 MB internet harcamaktadır. Hatta düşük özelliklerde 1 MB internet harcadığı bile olabiliyor. Buradan hesap yaparsak oyununuz kaç dakika sürerse dakika ile 2’yi çarpabilir ve kaç MB internet harcamışsınız onu hesaplayabilirsiniz.

NOT = Bunlara ek olarak eğer oyunda sesli chat açıksa bu da ekstradan MB harcar. Sesli chat açıkken 1 dakika oyunda ortalama 3-5 MB internet gitmektedir. Yani bununla birlikte hesaplarsak 1 saatlik 1 el rekabetçi oyunda sesli chat de açık olursa toplamda ortalama 180-250 MB internetlere kadar harcama yapabilir.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*