2017 LYS Geometri Sorularının Çözümleri

2017 LYS Geometri Sorularının Çözümleri

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar.Bu yazımda sizlere 2017 yılında yapılmış olan LYS geometri sorularının çözümlerini paylaşacağım.Çözümleri bizzat kendim yaptım hiç bir yerden alıntı değildir umarım faydalı olur.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan LYS sınavı çoğu öğrenciler için kolay geçmiş gibi gözükse de zorlayıcı sorularda vardı.Ben de sizlere bir katkım olsun diye geometri sorularını çözmeye çalıştım ve anlatımlarını aşağıda verdim.Yanlış olduğunu düşündüğünüz noktalarda yorum kısmından uyarı yapabilirsiniz.

Bu sene geometriden toplam 27 soru çıkmıştır ve 1 tane de klasik soru çıkmıştır(yani toplam 28 geometri sorusu çıktı).Normalde 50 matematik ve 30 geometri olarak ayrı ayrı çıkıyordu.Lakin bu sene bir ilk gerçekleşti ve matematik ile geometri aynı kitapçıkta çıktı.Ek olarak son 2 soru da klasik olarak karşımıza çıktı.

Şimdi gelelim geometri sorularının çözümüne.Tüm soruların çözümlerini zamanla ekleyeceğim.O yüzden şimdilik bazı soruların çözümünü ekleyeceğim.

Soru 52 Çözümü;

Soru 54 Çözümü;

 

Soru 55 Çözümü;

Soru 60 Çözümü;

Soru 64 Çözümü;

Soru 66 Çözümü;

Şimdilik bu kadar.Diğer geometri soru çözümlerini zamanla siteye ekleyeceğim.Herkese iyi dersler iyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.