2019-2025 Yılları Arası Türkiye’deki 81 İlin Tahmini Nüfusları

2019-2025 Yılları Arası Türkiye’deki 81 İlin Tahmini Nüfusları

Herkese selamlar değerli arkadaşlar bu yazımızda sizlere 2019 senesinden 2025 senesine kadar olan il il nüfus tahminlerini paylaşacağız.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin il il 2025 yılına kadar olan tahmini nüfus değerlerini paylaştı. Bu duruma göre bazı illerde nüfus artarken bazılarında azalıyor. Ama genel olarak bir artık söz konusu oluyor ve Türkiye’nin 2025 yılında tahmini nüfusu TÜİK verilerine göre 88 milyon civarı olacaktır. Şimdi sizlere il il tüm şehirlerimizin 2019-2025 yılları arası tahmini nüfuslarını paylaşalım. Aslında bu tabloda 2017 ve 2018 senelerinin nüfus değerleri de var ve bunlar gerçek değerlerdir. Fakat 2019 ve sonrası bu değerlere göre tahmini olarak hesaplanmış nüfus sayımlarıdır.

2019-2025 Yılları Arası İl İl Tahmini Nüfus Sayıları Tablosu:

Yıllarına göre il il nüfus değerleri bu şekildedir. Sıralama plaka sırasına göre yazılmıştır. Mesela ilk sırada 1 plakalı Adana ilimiz varken son sırada ise 81 plakalı Düzce ilimiz bulunuyor. Bu veriler dediğimiz gibi tamamen önceki yılların sayımlarına göre baz alınmış tahmini verilerdir. Yani gerçek nüfus sayımlarında atıyorum 2021 senesinde daha fazla veya daha az da olabilir. Ama ortalama olarak önceki yıllara göre nüfus hesapları bu şekilde olacaktır diyebiliriz.

Bu tablo TÜİK’in resmi web sitesi olan “www.tuik.gov.tr” sitesinden alınmıştır. Sizler de detaylı bilgiler için bu siteye girebilirsiniz. Ayrıca bu tablonun Excel dosyası haline buradaki adresten ulaşabilirsiniz.


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.