7 Başlıkta Web Sitenizle Uluslararası İşler Yapmaya Başlayın!

7 Başlıkta Web Sitenizle Uluslararası İşler Yapmaya Başlayın!

Ürün yada hizmetinizi dünya genelinde pazarlıyor olmak ciddi maliyet getirileri varmış gibi gözüksede teknolojinin nimetlerini kullanarak nokta atışları gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için ilk yapmanız gereken bir web sitesine sahip olmaktır. Web sitenizin çevirilerini yaptırdıktan ve aşağıdaki adımları izledikten sonra artık dünya çapında uluslararası işler yapabiliyor hale geleceksiniz.

1- Sitenizi Hedef Ülke Dillerine Göre Tercüme Yaptırın!

İlk yapmanız gereken hedef ülkelere göre web sitelerinizin tercümelerini yaptırmaktır. Hangi ülkeler sizin radarınıza giriyor? Amerika, Almanya, Fransa, Hindistan bunları belirlemeniz gerekiyor.

Bu ülkelere hizmetinizi yada ürününüz nasıl sağlayacaksınız? Bunları da dil eklemeden önce hesap etmeniz gereken önemli bir konu…

2- Yerelleştirmeyle Yabancı Gözükmeyin

Tercüme yaptırmanız çoğu durumda yetersiz kalabiliyor. İnsanlar web sitelerinden alışveriş yaparken güvenmek istiyorlar. Bu güven duygusunu da iyi bir kullanıcı deneyimi ve etkin bir dil kullanarak sunmak gerekiyor.

Yerelleştirme belirli bölge yada topluluğa yönelik yapılan yayın demektir. Örneğin İngiltereye açılmak istiyorsunuz fakat siz Amerikan birisine sitelerinizin tercümesini yaptırıyorsunuz. Buradaki en ufak anlatım bozukluğu bile potansiyel müşterilerinizi kaçırmanız anlamına gelecektir.

Almanca tercüme hizmetlerinde öncü olan Tercüme Store Türkiyedeki firmaların en büyük hatalarının doğru olmayan tercümeler ile yapıldığını söylüyor.

3- İçerik Dağıtım Sistemi: CDN İle Hızlı Siteye Sahip Olun

Web sitelerinizi bir kaç dilde tercüme yaptırdınız fakat şimdi karşısınızda sitenizin hız ve erişim problemleri gibi sorunlar var.

Bu durumu şu şekilde açıklayabiliriz. Sizin web siteniz Türkiyedeki sunucuda yayın yapıyor. Sizde hedef olarak Amerika, Hindistan ve Endonezyayı seçtiniz. Uzak coğrafyadaki ziyaretçileriniz sitenize girerken hız problemi yaşayacaklardır.

Bu gibi durumlarda CDN yani Türkçesi ile içerik dağıtım sistemleri devreye giriyor. Dünya üzerindeki bir çok sunucudan aynı anda yayın yapıyorsunuz. Ziyaretçileriniz sitenize girerken en yakın sunucuya yönlendiriliyor. Böylece hız problemini aşmış oluyorsunuz. Cloudflare.com ücretsiz ve en iyi CDN hizmetlerini sağlayan firmalardan bir tanesidir.

4- Organik Sonuçlarda Yükselin

Arama motoru optimizasyonu yaparak organik sonuçlarda hedef kitlelerinizde yükselebilirsiniz. Dijital pazarlamanın en etkin kanalllarından biri olan seo yüksek geri dönüşümleri sağlayabilmektedir. SEO ile arama motoru optimizasyonu çalışmalarıyla orta ve uzun vadeli dünya genelinde web sitenize potansiyel müşterilerinizi çekebileceksiniz.

SEO çalışmaları web sitesinin neredeyse bütün sürecini kapsıyor. Anahtar kelimeler, teknik işlemler, site dışı seo çalışmaları gibi bir çok farklı kompleks çalışma türünü içermektedir.

5- Dijital Pazarlama İle Nokta Atışı Yapın

Dijital pazarlama bir çok kanalı içermektedir. Ne tarz ürün yada hizmet sattığınız, hedef kitleniz dijtal pazarlamanın hangi kanallarını kullanacağını belirleyebilmektedir.

Sem, email pazarlaması, içerik pazarlaması gibi alanları kullanarak istediğiniz bölgede istediğiniz anda reklamlarınızı yayınlayabilmektesiniz.

Google Ads’i biraz kullanıyor olsanız dahi küçük bütçelerle reklam yayınlama çalışmalarını gerçekleştirebiliyorsunuz. Bizlerin önerisi mutlaka uzman ile çalışmanız. Bütçe yönetimi, anahtar kelime seçimleri, hesap kurumları gibi çok süreci çalışacağınız uzman profesyonelce yapacaktır.

6- Sosyal Medyanın Gücünü Kullanın

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz sosyal medya araçları sayesinde pazarlarma çalışmalarını gerçekleştirebilirsiniz. Facebook, instagram, twitter, pinterest gibi araçları kullanarak hizmet yada ürününüzün ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz kitlelere yayınlar yaparak onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal medya pazarlaması dediğimiz SSM çalışmaları ile belirli bütçeler içerisinde pazarlama çalışmaları gerçekleştirebiliyorsunuz. En basit tabiriyle hedef kitleler oluşturup instagram, facebook üzerinden alakalı insanlara amacınıza göre reklam gösterimi yapabiliyorsunuz.

7- Online İtibar Yönetiminizi Koruyun

Bugün internetten en ufak tutarda bir şey alacağımız zaman bile mutlaka fiyat, firma araştırması gerçekleştiriyoruz. Firmalar yada ürün hakkında olumsuz yorumlar gördüğümüzde büyük ihitmal alışveriş yapmıyoruz.

Yurtdışında yada yurtiçinde farketmez online itibarınızı korursanız kullanıcıların satın alma süreçlerinde olumlu etkiler bırakabilirsiniz.

Sonuç;

Küçük yatırımlarla orta ve uzun vadeli işlerinizi uluslararası arenaya taşıma fırsatını kaçırmayın. Yurtdışındaki pazarlara ulaşmak günümüz dünyasında sandığınızdan çok daha kolay!


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*