Apple Mac Klavyede Euro (€) İşareti Nasıl Yapılır?

Apple Mac Klavyede Euro (€) İşareti Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz bu yazımızda sizlere Apple Mac bilgisayarların klavyesinden euro € işareti nasıl yapılır onu anlatacağız.

Mac bilgisayarların klavyesi Windows bilgisayarlara göre farklı olduğundan euro yapma yolu da her 2 klavye için farklıdır. Daha önceki yazılarımızda windows için klavyeden euro işareti nasıl yapılır onu anlatmıştık. Şimdi Apple Mac bilgisayarlarda nasıl yazılır hemen maddeler halinde onu anlatalım.

Mac Klavyede Euro (€) İşareti Nasıl Yapılır?

1-) Mac klavyesinden öncelikle command butonunun hemen solunda bulunan ⌥ Option butonuna basılı tutuyoruz. Ardından E harfine basıyoruz. Böylelikle “” buradaki gibi Euro işareti yapabiliyoruz.

2-) Yani yukarıdaki klavye resminden de gördüğünüz üzere “⌥Option + E” kombinasyonuyla klavyeden € euro sembolü yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra klavyeden € işaretini yapmakla uğraşmak istemezseniz apple klavyelerden command+c yaparak euro simgesini kopyalayıp command+v tuşuna basarak da istediğiniz belgeye vb. yerlere yapıştırabilirsiniz. Yani 2 farklı yöntemle € işareti yapmak mümkündür diyebiliriz.

Bu şekilde mac bilgisayarın klavyesinde € simgesi yapabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle hoşçakalın…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*