Apple Mac (Macbook) Klavyeden Kopyala Yapıştır Nasıl Yapılır?

Apple Mac (Macbook) Klavyeden Kopyala Yapıştır Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Mac bilgisayarlarda klavyeden kopyala ve yapıştır hangi tuşlarla yapılır onu anlatacağız.

Normal windows bilgisayarlarda kopyala ve yapıştır işlemi klavyeden ctrl+c ve ctrl+v tuşları ile yapılmaktadır. Fakat söz konusu MacBook yani mac işletim sistemli bilgisayarlar olunca farklıdır. Çünkü bu bilgisayarların klavye tuşları windows’dan farklıdır. Peki Mac’de kopyala yapıştır nasıl yapılır şimdi maddeler halinde anlatalım.

Mac’de Klavyeden Kopyala Yapıştır Nasıl Yapılır?

1-) Mac klavyesinden kopyala ve yapıştır yapmak için öncelikle boşluk tuşunun solundaki “command ⌘” tuşuna basılı tutuyoruz. Ardından kopyalamak için C harfine ve yapıştırmak için de V harfine basıyoruz. Böylelikle kopyala yapıştır işlemini yapmış oluyoruz.

NOT = Windows bilgisayarlardaki CTRL tuşunun Mac’de karşılığı bir bakıma command tuşudur diyebiliriz. Bu şekilde aklınızda kalabilir. Command tuşunun kısaltması “cmd” ‘dir.

2-) Yukarıdaki klavyeden de gördüğünüz gibi kopyalamayı “command ⌘ + C” kombinasyonuyla yapabiliyoruz. Yapıştırmayı da “command ⌘ + V” tuşlarıyla yapabiliyoruz.

3-) Burada dikkat etmemiz gereken nokta command tuşuna basılı tuttuktan sonra c veya v harfine basmamız gerekmektedir. Yani öncelikle command tuşuna basılı tutuyoruz ardından c harfine basıyoruz böylelikle kopyalamayı yapabiliriz. Aynı şekilde command tuşuna basılı tutup v harfine basarsanız da yapıştırmayı yapmış olursunuz.

Bu şekilde Mac işletim sistemli bilgisayarlarda yazıları, dosyaları vb. dokümanları kopyala-yapıştır yapabiliyoruz. Umarız yararlı olur. Teşekkürler.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*