ASELSAN’ın Açılımı Nedir? ASELSAN Ne Demektir?

ASELSAN’ın Açılımı Nedir? ASELSAN Ne Demektir?

Merhabalar bu yazımızda sizlere ASELSAN kısaltmasının açılımı nedir ne anlama geliyor onu paylaşacağız.

Çoğu kişi Aselsan’ı bir kısaltma olarak bilmiyor. Fakat ASELSAN aslında 3 kelimeden oluşan bir kısaltmadır. Ülkemizin en büyük ve en önemli sanayi şirketlerinden birisidir. Bir çok askeri proje Aselsan’da üretilmiştir ve hala üretilmeye devam etmektedir. Şimdi açılımı ne anlama geliyor onu yazalım.

ASELSAN’ın Açılımı Nedir? Ne Demektir?

ASELSAN kısaltmasının açılımı “Askerî Elektronik Sanayi” demektir. Yani “Askeri Elektronik Sanayi” ‘nin ilk harfleri aselsan kısaltmasını oluşturmaktadır.

Aselsan, 1975 yılında Ankara’da kurulan askeri bir sanayi şirketidir. Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlıdır. Ülkemizin en önemli şirketlerinden birisidir. Aselsan’da birbirinden kaliteli projeler üretilmektedir ve bunlar uygulamaya geçirilmektedir. Aselsan’da yüzlerce kaliteli mühendis çalışmaktadır. 2019 yılı itibariyle aselsanda çalışan sayısı 6000 civarındadır. Eğer mühendisseniz ve burada çalışmak isterseniz Aselsan’ı Linkedin ve kariyet.net sitesinden takip edin. Ara sıra iş ilanları açılıyor oradan başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca “www.aselsan.com.tr” buradaki aselsanın resmi sitesi üzerinden de iş başvurusu yapabilirsiniz. Veya aselsan hakkındaki detaylı bilgilere buradaki siteden ulaşabilirsiniz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*