Askerlik Şubesi Kaçta Açılır ve Kaçta Kapanır?

Askerlik Şubesi Kaçta Açılır ve Kaçta Kapanır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Türkiye’deki tüm askerlik şubelerinin kaçta açılıp kaçta kapandıklarını yani çalışma saatlerini yazacağız.

Askerliği tecil ettirmek, tecili bozdurmak, muayene olmak vb. tüm askerlik işleri için askerlik şubelerine gitmemiz gerekmektedir. Haliyle bize en yakında olan askerlik şubesine gitmek isteriz. Tabii ne kadar yakın olsa da şubeye gitmeye geç kalabiliriz. İşte geç kalmamak için askerlik şubelerinin çalışma saatlerini bilmemiz gerekiyor. Sonuçta askerlik durumlarında geç kalma vs. olursa ciddi sorunlar oluşabilir. Bu yüzden bu kurumlara zamanında gitmekte fayda vardır.

Şimdi lafı uzatmadan Türkiye’deki tüm askerlik şubelerinin çalışma saatlerine yani açılış ve kapanış saatlerini paylaşalım.

Askerlik Şubesi Çalışma Saatleri

  • Pazartesi → 08:30 – 12:00 ve 13:00 – 17:00
  • Salı → 08:30 – 12:00 ve 13:00 – 17:00
  • Çarşamba → 08:30 – 12:00 ve 13:00 – 17:00
  • Perşembe → 08:30 – 12:00 ve 13:00 – 17:00
  • Cuma → 08:30 – 12:00 ve 13:00 – 17:00
  • Cumartesi → Hafta sonları askerlik şubesi kapalıdır!
  • Pazar → Hafta sonları askerlik şubesi kapalıdır!

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi hafta içleri askerlik şubesi sabah saat 08:30’da açılıyor ve akşam saat 17:00’da kapanıyor. Öğlen ise 12:00-13:00 saatleri arasında 1 saat öğle vakti vardır. Yani bu saatlerde de kapalıdır diyebiliriz. Ek olarak hafta sonu yani cumartesi ve pazar günleri ise askerlik şubeleri kapalıdır. Bu yüzden askerlikle alakalı işlerinizi hafta içi mesai saatlerinde erken vakitlerde halletmeye çalışın.

Ayrıca Türkiye’deki tüm askerlik şubelerinde çalışma saatleri bu şekildedir. Yani mesela İstanbul Bağcılar’daki askerlik şubesinin açılış kapanış saatleri de bu şekildedir Ankara Mamak’daki açılış ve kapanış saatleri de bu şekildedir. O yüzden içiniz rahat olsun tüm ülkemizdeki askerlik şubelerinin hafta içi çalışma saatleri bunlardır.

Bu yazıda askerlik şubelerinin kaçta açılıp kaçta kapandıklarını sizlerle paylaştık. Umarız faydalı olur. Şimdiden askere gidecek vatandaşlarımıza hayırlı olsun dileyelim Allah’a emanet olun…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.