Asus Modem Wifi Şifre Değiştirme

Asus Modem Wifi Şifre Değiştirme

Herkese merhabalar arkadaşlar bugün sizlere Asus marka modemlerin wifi şifre değiştirilmesini anlatacağız.Umarız faydalı olur.

Çoğu zaman wifi’mizin şifresini sürekli değiştirmek isteriz.Aslında evet ayda 1 şifreyi değiştirmek oldukça faydalı olacaktır.Çünkü bir çok şifre kırıcı programlar ortaya çıktı.Bu sayede wifi şifrenizi her an kırabilirler ve internetinizi kullanabilirler.Lafı uzatmadan maddeler halinde Asus modemler için wifi şifre değiştirmeyi anlatalım.

1-) Öncelikle internet tarayıcımızda site ismi yazan bölüme “192.168.1.1” yazarak modem arayüzüne giriyoruz.Sonrasında açılan sayfada bizlerden kullanıcı adı ve şifre isteyecek.Oraya kullanıcı adı bölümüne “admin” ve şifre bölümüne ise yine aynı şekilde “admin” yazarak sisteme giriş yapıyoruz.(Genellikle kullanıcı adı ve şifre “admin” oluyor.Eğer siz daha önceden bunu değiştirdiyseniz kendi şifrenizi girmelisiniz.)

2-) Panele giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüden “Ağ Yönetimi” kısmına giriyoruz.Ardından açılan sayfadaki üst menüden “Güvenlik” kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında ise açılan sayfada “Ön Paylaşımlı Anahtar” kısmından şifremizi istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz.

4-) Ardından “Değişiklikleri Uygula” butonuna basıyoruz.Sonrasında şifre değişikliği için bir kaç saniye beklemeniz gerekecek.Böylece wifi şifremizi değiştirmiş olduk.Wifi kendi kendine kapanabilir.Ardından yeni oluşturduğunuz şifreyi yazarak tekrardan internetinize bağlanabilirsiniz.

Asus modem wifi şifre değiştirme işlemleri bu kadardır.Umarız faydalı olmuştur.Herkese kolay gelsin…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
Önceki Yazı
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.