Bilgisayara İndirilen Dosyalar Nerede Bulunur?

Bilgisayara İndirilen Dosyalar Nerede Bulunur?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere bilgisayara indirilen dosyalar otomatik olarak nereye yüklenir yani nerede bulunur onu anlatacağız.

İnternetten dosya indirdiğimizde bilgisayarımız otomatikman bir dosyaya bunu kaydediyor. Bizler de bulmakta zorluk çekiyoruz. Özellikle windows 7, 8, 10 bilgisayarlarda bu durum geçerlidir. Dediğimiz gibi internetten küçük bir dosya indirdik diyelim bunun nereye yüklendiğini bulamıyoruz ve tabiri caizse iki saat o dosyayı bilgisayarımızda arıyoruz. Artık buna bir son vermek için indirilen dosyalar nereye yüklenir şimdi sizlere maddeler halinde onu anlatalım.

Bilgisayara İndirilen Dosyalar Nereye Yüklenmiş Olur?

Bilgisayara yüklenmiş olan dosyalar otomatik olarak “Karşıdan Yüklemeler” klasörüne kaydedilmiş olur. Karşıdan yüklemeler klasörünü açmanın bir çok yolu vardır. Bunlardan ilki öncelikle bu klasörü açmak için Chrome’dan sağ üst taraftaki 3 sekme işaretine basıyoruz. Ardından “İndirilenler” butonuna basıyoruz.

Sonrasında açılan yerde internetten bilgisayarınıza indirdiğiniz tüm dosyalar bulunacaktır. Buradan herhangi bir dosyaya gelip “Klasörde göster” butonuna basıyoruz.

Ardından “Karşıdan Yüklemeler” klasörünü açmış oluruz. Bu klasörün uzantısı “C:\Users\acer\Downloads” şeklindedir. Veya bilgisayardan “Bilgisayarım > Yerel Disk(C:) > Kullanıcılar > Acer(veya pc markası neyse o) > Karşıdan Yüklemeler” yolundan da bu klasörü açabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi karşıdan yüklemeler klasörünün uzantısı yukarıdaki gibidir. Klasör bu şekilde görünür. Ayrıca karşıdan yüklemeler klasörüne Belgelerim‘den de ulaşabilirsiniz.

Son olarak başlat menüsüne girip arama yerine “karşıdan yüklemeler” yazarsanız da yine bu klasörü açmış olursunuz.

Dediğimiz gibi arkadaşlar bu şekilde internetten indirdiğiniz dosyaları karşıdan yüklemeler klasöründe bulabilirsiniz. Ayrıca siz indirme işlemi yaparken eğer nereye indireceğinizi soruyorsa kendiniz bir klasör seçebilirsiniz. Eğer otomatik olarak sormadan kendiliğinden indirme yaparsa yukarıda anlattığımız gibi karşıdan yüklemeler klasöründen o indirdiğiniz dosyaya, belgeye vs. oradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak indirdiğiniz dosyanın adını biliyorsanız yine başlat menüsünden aratma bölümüne yazarak indirdiğiniz dosyayı açabilirsiniz. Bu arada windows xp, windows 7 vb. versiyonlarda indirilen dosyalar “Belgelerim > Karşıdan Yüklemeler” bölümünden de açılabilmektedir.


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*