Bilgisayara Uzaktan Erişimi Engelleme (Resimli Anlatım)

Bilgisayara Uzaktan Erişimi Engelleme (Resimli Anlatım)

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere bilgisayarın uzaktan erişimini nasıl engelleyebiliriz onu anlatacağız.

Bilgisayarlarıma güvenlik için her türlü ayarı yapmamız gerekmektedir.Bu ayarlardan birisi de bu yazımızda anlatacağımız uzaktan erişimi engellemektir.Hackerlar, korsanlar vb. kişiler sizin bilgisayarınıza erişip önemli dosyalarınızı çalabilirler. İşte bu yüzden karşı taraftan bilgisayarınıza erişimi devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Peki bilgisayara dışarıdan bağlantıyı devre dışı bırakmayı nasıl yaparız şimdi sizlere maddeler halinde resimler eşliğinde anlatalım.

1-) Öncelikle masaüstünden Bilgisayar‘a sağ tıklayıp “Yönet” ‘e basıyoruz.

2-) Ardından açılan yerden sol taraftan “Hizmetler ve Uygulamalar” bölümüne giriyoruz.

3-) Sonrasında alta doğru yeni bir kısım açılacak.Buradan da “Hizmetler” bölümüne giriyoruz.

4-) Ardından bu açılan yerde bir sürü kayıt defterleri açılacak.Buradan “U” harfine geliyoruz ve “Uzak” ile başlayan tüm herşeyi yani “Uzak kayıt defteri, Uzak masaüstü hizmetleri, uzak masaüstü yapılandırması, uzaktan erişim bağlantı yöneticisi, Uzaktan erişim otomatik bağlantı yöneticisi, Uzaktan yordam çağrısı, Uzaktan yordam çağrısı konumlandırıcısı” bölümlerini devre dışı bırakmamız gerekiyor.Bunun için ise bu kısımları “Elle” değil de “Devre Dışı” olarak ayarlamalıyız.

5-) Bunun için burada hepsine teker teker mouse ile sağ tıklıyoruz.Ardından “Özellikler” butonuna basıyoruz.

6-) Sonrasında ise “Başlangıç türü” bölümünden “Elle” olan kısmı “Devre Dışı” olarak değiştiriyoruz.

7-) Ardından “Tamam” butonuna basıyoruz.Böylelikle bilgisayarımıza dışarıdan gelen erişimi tamamen kapatmış oluyoruz.Özellikle bu işlem yapıldığında dışarıdan bilgisayarımıza sızmaya çalışan hacker, virüs vb. şeylere karşı tam koruma sağlanmış olur.Hackerler vb. kişiler bilgisayarımıza sızamazlar.Tabii ki bu kesin çözüm değil fakat en etkili çözümlerden bir tanesidir.Böyle yapıldığında bilgisayar dışarıdan yapılan komutlara karşı kapanmış oluyor yani dışarıdan bir işlem yapılamamış olmaktadır.Bu sayede bilgisayarınızın güvenliğini sağlamış oluyorsunuz.

Bu yazımızda bilgisayara uzaktan erişimi nasıl engelleyebiliriz onu anlattık.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---

Benzer Yazılar

Yapılan Yorumlar (2)

  • Merhaba dediklerinizin hepsini yaptım yalnız uzaktan yordam çağrısı devre dışı bırakılmıyor özelliklerde seçenek seçilemiyor ve hala bilgisayarıma girip internetimi çalıyorlar ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

    Cevapla

    • Merhabalar sanırım bilgisayarı yönetici olarak kullanmak gerekiyor. Bilgisayarı kapatıp tekrar açın öyle deneyin. Ayrıca eğer bilgilerinizin sürekli çalındığını düşünüyorsanız format atmanızda fayda var. Bilgilerinizi bir yere yedekleyin ardından format atın en iyi çözüm bu olur bence.

      Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.