Bir Kere Okuyana Cehennem Nasip Olmayacak Bir Salavat-ı Şerife

Bir Kere Okuyana Cehennem Nasip Olmayacak Bir Salavat-ı Şerife

Herkese hayırlı günler dileriz arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere bir kere okuması nasip olan kişiye cehennemin nasip olmayacağı bir salavat-ı şerife paylaşacağız.Herkese hayırlı ilimler dileriz.

Muhammed el-Cezuli (Rahimehullah)’ın beyanı vechile: “Her kim bir kere dahi:

Ey Allah! Varlık aleminde misli asla doğrulmamış ve varlık sahasında da misli bulunmayan Efendimiz ve dostumuz Muhammed’e ve Efendimiz, yarımız Muhammed’in Ehl-i Beyti’ne salat-u selam eyle.

derse bu, kendisi için cehennemden bir fidye olur. Yani bunu bir kere dahi söyleyen cehenneme girmez.” buyurmuştur.

Bundan anlaşıldığına göre; imansız ölmesi ve cehenneme girmesi mukadder olan kimselere bu salevat-ı şerifeyi okumayı Allah-u Te’ala nasib etmez. Yani Allah-u Te’ala bu salevat-ı şerifeyi okumayı kime nasib ettiyse bu, imanlı öleceği ve cennete gireceği hususunda kendisi için bir müjde ve işaret sayılabilir.

Salevat-ı Şerifenin Okunuşu

Salevat-ı Şerifenin Türkçe Okunuşu

Allahümme salli vesellim ale seyyidine vemevlene muhammedivveale aliseyyidine vemevlene muhammedillezi mavulide gattu mislühü filvucudi vele yücedü filvücüd.

NOT = Lütfen salavatı arapçasından okumaya çalışınız.Türkçe olarak okunduğunda tecvid hataları olabiliyor bu yüzden arapça olarak okumakta fayda vardır.

Salavat-ı şerife bu şekildedir.Türkçe mealini üst tarafta paylaşmıştık.Allah tüm ehlisünnet müslümanların mekanını cennet eylesin.Amin.Sağlıcakla kalınız…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.