Blogger Sitelerde Kalıcı Bağlantıları(Link Yapısını) Ayarlamak

Blogger Sitelerde Kalıcı Bağlantıları(Link Yapısını) Ayarlamak

Herkese merhabalar bugün sizlere blogger blogspotlu sitelerde kalıcı bağlantıları yani link yapısını nasıl düzenleyebiliriz onu anlatacağız.

WordPress tabanlı sitelerden sonra en çok tercih edilen alt yapı blogger’dır.Blogger sitelerin wordpress’e göre epey avantajı bulunmaktadır.Fakat bazı noktalarda wordpress daha avantajlıdır diyebiliriz.Bu avantajlardan birisi de kalıcı bağlantılar yani link yapısıdır.

WordPress sitelerde link yapısı “www.siteadi.com/link-yapisi” şeklinde olabilirken, blogger sitelerde ise “www.siteadi.com/2017/04/link-yapisi” şeklinde olmaktadır.Zaten bir sitenin blogger mı wordpress mi olduğunu bu link yapısına bakarak da anlayabiliyoruz.

Peki blogger sitelerde bu link yapısını(kalıcı bağlantıları) nasıl ayarlayacağız hemen onun anlatımına geçelim.

Öncelikle blogger panelimize giriyoruz.Sonrasında “Yeni Yayın” ekliyoruz.Eğer zaten bir içeriğiniz varsa ve onun link yapısını düzenlemek istiyorsanız içeriğinizin düzenlemesine girin.

Ardından sağ tarafta bulunan Yayın ayarları sekmesinden “Kalıcı bağlantı” kısmına gelin.

Sonrasında oradan “Özel Kalıcı Bağlantı” kısmına tıklayın.

Ardından yukarıda gördüğünüz gibi ben “ornek-icerik” olarak yaptım sizler de aynı şekilde istediğiniz link yapısını yani kalıcı bağlantıyı oluşturabilirsiniz.Link yapısını oluşturduktan sonra “Tamamlandı” butonuna basınız ve sonrasında yazınızı güncelleyiniz.

İşlem bu kadardır arkadaşlar.Son olarak yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi link yapımız gayet düzgün bir şekilde oldu.İsteyenler “orneksite1.blogspot.com.tr/2017/04/ornek-icerik.html” linkinden link yapısını kontrol edebilirler.

Sizler de bu şekilde link yapısını düzeltebilirsiniz.Sakın unutmayın blogger sitelerde dikkat etmeniz gereken en büyük kural bu kalıcı bağlantı ayarlarıdır.Normalde siz kalıcı bağlantıları kendiniz oluşturmazsanız blogger otomatik olarak “www.siteadi.com/2017/04/ornek-cerk” şeklinde saçma bir link yapısı oluşturabilir.O yüzden seo için muhakkak bu link yapısını kontrol etmeniz ve düzeltmeniz gerekmektedir.

Blogger konusunda sormak istediğiniz soru varsa yorum kısmından yazabilirsiniz elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.Herkese kolay gelsin iyi günler dilerim…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.