Blogger Yazı Ortasına Adsense Reklamı Eklemek

Blogger Yazı Ortasına Adsense Reklamı Eklemek

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere blogger siteler için konunun ortasına adsense reklamı eklemeyi anlatacağız.

Adsense reklamlarından en iyi kazançları konu içinden alırsınız.Haliyle konunun tam ortasına adsense reklamı eklemek sizlere oldukça fayda sağlayacaktır.Daha önceki yazılarımızda wordpress için konunun tam ortasına adsense yerleştirme işlemini anlatmıştık.O yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi ise aynı yerleştirmeyi blogger(blogspot) siteler için yapacağız.Bunun için öncelikle blogger panelimize giriş yapıyoruz.Sonrasında “Şablon” kısmını açıyoruz.Sonrasında aşağıdaki kodu buluyoruz.

<data:post.body/>

Bu koddan şablonunuzda 2-3 tane olabilir.Siz bunlardan 2. kodu bulmanız lazım.Yada teker teker yedek alıp deneyin hangisi uyuyorsa onu bulun.

Sonrasında bulduğunuz “<data:post.body/>” kodu aşağıdaki kod ile değiştirin.

<div expr:id='&quot;post1&quot; + data:post.id'/>
<div class='googlepublisherads' style='margin:20px 0'>
<center>
<== Adsense kodları buraya gelecek. ==>
</center>
</div>
<div expr:id='&quot;post2&quot; + data:post.id'><data:post.body/></div>
<script type='text/javascript'>
var obj0=document.getElementById(&quot;post1<data:post.id/>&quot;);
var obj1=document.getElementById(&quot;post2<data:post.id/>&quot;);
var s=obj1.innerHTML;
var t=s.substr(0,s.length/2);
var r=t.lastIndexOf(&quot;&lt;br&gt;&quot;);
if(r&gt;0) {obj0.innerHTML=s.substr(0,r);obj1.innerHTML=s.substr(r+4);}
</script>

Bu kodlarla değiştirdikten sonra kırmızı ile yazdığımız “Adsense kodları buraya gelecek.” yerine adsense kodlarınızı ekleyebilirsiniz.Böylelikle artık blogger sitenizde her konunun tam ortasında adsense reklamları gözükmüş olacaktır.Kodlar internetteki sitelerden alıntıdır.

Not=Şablonunuza adsense reklamlarını direkt eklerseniz hata alırsınız.Bu yüzden adsense reklamlarını “blogger kod çevirici” kullanarak çevirebilirsiniz.Google’dan arama yaparak blogger çeviriciye ulaşabilirsiniz.Reklam kodlarını çevirdikten sonra kodları kırmızı yere ekleyebilirsiniz.

Umarız faydalı olur.Herkese bol kazançlar dileriz…

admin

Merhabalar ben Mustafa , Yıldız Teknik Üniversitesi'nde matematik mühendisliği okuyorum.Siteye her gün her telden içerik eklemeye çalışıyorum.Sormak istediğiniz sorular olursa bana mustafamsirin@gmail.com adlı mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yapına Yorumlar (3)

 • abdulkadir polat diyor ki

  merhabalar hocam paylaşım için öncelikle teşekkürler. kod çalışıyor sıkıntı yok fakat sitemde shortcode kullanıyorum bunu eklediğimde reklam shortcode olan yazının içerisine giriyor. girmemesini istiyorum. reklamı yazının tam ortasına değilde birazcık üstlere taşımak için ne yapmalıyım? kodda nasıl bir değişiklik yapmalıyım? bildirirseniz çok sevinirim.

  Cevapla

  • Hocam blogger sitelerde istediğiniz gibi bir kod henüz geliştirilmedi diye biliyorum.Lakin wordpress de reklamlar konu içerisinde tam olarak nereye koyulacak vs. hepsi ayarlanabiliyor ve bunun eklentisi var kodlarla da uğraşmıyorsunuz.Ama dediğim gibi blogger tabanlı sitelerde henüz böyle bir kod yok diye biliyorum eğer bulursam konuya eklerim.

   Cevapla

 • Süper bence eline sağlık.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.