Blogspot Blogger Site Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Blogspot Blogger Site Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere blogger siteleri kalıcı olarak nasıl silebiliriz onu anlatacağız.

Blogger, Google’ın ücretsiz bir blog tutma servisidir. Sınırsız sayıda blog açma hakkı tanıyan google aynı şekilde gereksiz açtığınız blogları silme imkanını da sizlere sunuyor. Normalde sildiğiniz blogları 90 gün içerisinde geri açabiliyorsunuz. Fakat ayrıca kalıcı olarak silme olanağınız da mevcuttur. Şimdi sizlere blogger(.blogspot) siteler kalıcı olarak nasıl silinir maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle silmek istediğimiz sitenin blogger panelini açıyoruz. Ardından “Ayarlar” bölümüne giriyoruz.

2-) Sonrasında “Diğer” kısmına basıyoruz.

3-) Ardından burada aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Buradan mavi yazılı “Blogu sil” linkine basıyoruz.

4-) Sonrasında blogu silmeden önce dışa aktarmak yani yedeğini almak ister misiniz diye bir uyarı karşımıza gelecektir. Burada “Blog’u İndir” butonuna basarak bloğunuzun yedeğini indirebilirsiniz. Ardından “Bu Blogu Sil” butonuna basarak blogu silebilirsiniz.

5-) Sonrasında blogger sitenizi silmiş olursunuz. Fakat burada 90 gün içerisinde sitenizi geri yükleyebiliyorsunuz. Kalıcı olarak silmek için de yine aşağıdaki gibi çıkan ekrandan “Kalıcı Olarak Sil” butonuna basıyoruz.

6-) Ardından son olarak aşağıdaki gibi bir uyarı çıkacak. Burada da aynı şekilde “Kalıcı olarak sil” butonuna basıyoruz ve böylelikle siteyi kalıcı olarak silmiş oluyoruz.

7-) Kalıcı olarak silme işleminden sonra siteyi maalesef geriye alamıyoruz. O yüzden emin olmadan silme işlemini yapmayınız.

Bu şekilde blogger alt yapılı siteleri kalıcı olarak silebilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*