C Programlama Dili Girilen Sayıların Ortalamasını Bulma

C Programlama Dili Girilen Sayıların Ortalamasını Bulma

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere C programlama dilinde dışarıdan girilen sayıların ortalamasını alan bir program yapacağız.

Aslında program kolay gelebilir ama burada amacımız C diline yeni başlayan arkadaşlarımıza elimizden geldiğince temelini anlatmaktır.Yoksa dediğimiz gibi bu konudaki kodlar kolaylıkla yapılabilir.Dışarıdan istediğimiz kadar sayı girip bunları ekleyip ardından ekrana ortalamasını aldıracağız.Şimdi kodlara ve açıklamalarına geçelim.

Kodlar ve açıklamaları bu şekildedir.Şimdi örnek bir ekran görüntüsü paylaşalım.

Gördüğünüz gibi 4 adet sayı girmek istedik.Dışarıdan 1,6,3 ve 5 sayılarını girdik.Bu sayıların ortalaması ise 1+6+3+5=15 den 15/4 yani 3,75 çıktı.

Sizler de bu şekilde girilen sayıların ortalamasını aldırabilirsiniz.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.