C Programlama Dili İle Vücut Kitle İndeksini Hesaplama

C Programlama Dili İle Vücut Kitle İndeksini Hesaplama

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere C programlama dili ile vücut kitle indeksini nasıl hesaplarız onu kodlarla anlatacağız.

Daha önceden kitle indeksi hesabını vücut kitle indeksi nasıl hesaplanır adlı yazımızda anlatmıştık.Şimdi de buradaki formülü C programlama diline dökeceğiz.Lafı uzatmadan kodlara ve anlatımına geçelim.Kodların anlatımı yanlarında yazılmıştır.

Vücut Kitle İndeksini Hesabı C Kodları

Kodlar bu şekildedir.Şimdi örnek bir ekran görüntüsü paylaşalım.

Gördüğünüz gibi boyumuzu 175 cm ve kilomuzu da 70 kilo olarak girdik.Ardından program bizlere vücut kitle indeksimizi hesapladı ve 22.85 buldu.Ek olarak bu sonuca göre “Vücut ağırlığınız gayet normal.Bu şekilde devam edin!” uyarısı da vermiş oldu.

Aynı şekilde bu programı printf,scanf gibi yerlerini değiştirerek diğer dillere de çevirebilirsiniz.Sonuçta algoritması yani matematik hesabı her yerde aynıdır.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.