Chrome JavaScript (Hata Veriyor) Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Chrome JavaScript (Hata Veriyor) Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu yazıda sizlere Google Chrome’da JavaScript etkinleştirmeyi açma ve kapama nasıl yapılır onu anlatacağız.

JavaScript günümüzdeki en önemli yazılım dillerinden birisidir. Özellikle web alanında en çok kullanılan dillerden birisidir. Yeni gelen özelliklerle birlikte bir çok tarayıcı artık JavaScript uyumlu olarak çalışmaktadır. Çünkü internet web siteleri çoğunlukla javascript kullanıyor. Haliyle tarayıcılarda gezinirken bazen javascript hataları alabiliyoruz. İşte bu js hatalarının önüne geçmek için tarayıcımızın javascriptini etkinleştirmemiz gerekmektedir. Bu yazıda en çok kullanılan tarayıcı olan Chrome’da js nasıl aktif yapılır onu paylaşacağız. Şimdi maddeler halinde anlatalım.

Chrome JavaScript Etkinleştirmeyi Açma ve Kapama Nasıl Yapılır?

1-) Javascripti etkinleştirmek için öncelikle Google Chrome‘a giriyoruz. Ardından sağ üst taraftan 3 nokta işaretine basıyoruz. Buradan da “Ayarlar” kısmını açıyoruz.

2-) Ayarlar sayfasını açtıktan sonra sol taraftaki seçeneklerden “Gizlilik ve güvenlik” kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında en alttaki “Site Ayarları” bölümünü açıyoruz.

4-) Akabinde sayfadan biraz aşağıya iniyoruz ve “İçerik” bölümüne geliyoruz. Buradan da aşağıda gördüğünüz gibi “JavaScript” seçeneğine tıklıyoruz.

5-) Son olarak buradan da aşağıda gördüğünüz gibi “İzin verildi(önerilir)” kısmının en sağ tarafında açma kapama butonu mevcut. Eğer bunu açarsanız javascript etkinleştirilmiş olur. Yani js’yi aktif yaparsınız. Kapatırsanız tam tersi engellemiş olursunuz. Burada önerilen js’yi açmanızdır. Çeşitli javascript hataları almamak için javascripti etkinleştirmeniz gerekmektedir.

6-) Kısacası Chrome üzerinden “Ayarlar > Gizlilik ve güvenlik > Site ayarları > JavaScript > İzin verildi butonu” kısımlarına girerek js’yi aktif edebilirsiniz.

Bu şekilde Chrome internet tarayıcısı için javascripti aktif hale getirebilirsiniz. Dilerseniz aynı yerden kapatabilirsiniz. Ama hata almamanız için js’yi açmanızı tavsiye ederiz. Çünkü çoğu web siteleri artık js uyumlu çalışmaktadır. Haliyle tarayıcının da bu uyum içerisinde olması gerekmektedir.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*