Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenleri Ne İş Yapar?

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenleri Ne İş Yapar?

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenleri Ne İş Yapar?

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni okullarda çocuk gelişimi ve eğitimi konularında ders veren kimselerdir. Eğitim vereceği gurubun seviyesine uygun eğitim programı hazırlar. Ders saatlerini planlayarak kazanımları belirlenen sürerler içerisinde öğrencilere kazandırmaya çalışır. Mesai saatleri içerisinde öğrencilere etkinlikler düzenler. Başarı düzeylerini ölçmek için uygun ölçme ve değerlendirme araçları geliştirir. Öğrencilerin gelişim düzeylerini takip eder, gerekli yerde müdahalede bulunur. Alanı ile ilgili gelişmeleri yakından izleyerek mesleğine uyarlar. Görev aldığı okulun düzen ve disiplinini sağlamak için aktif görev alır. Öğrencilerine alan ve ders seçimi gibi konularda yardımcı olur.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği Mesleğin Gerektirdiği Özellikler Nelerdir?

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenleri üst düzey genel kültür yeteneğine sahip olmalıdır. Gelişim psikolojisi alanında başarılı kimselerdir. Çocukları seven, çocuklarla vakit geçirmeyi seven, düşüncelerini açıkça ifade edebilen kimselerdir. Öğrencilere iyi öğrenme ortamı hazırlar. İşini ciddiye alan dikkatli kimselerdir. İnsanlarla ilişki kurmada başarılı kişilerdir. Sevecen, hoşgörülü, sabırlı kimselerdir. Kendini geliştirme konusunda istekli, coşkulu ve yaratıcı kimselerdir. Öğrencilerin duygu ve düşüncelerini anlamada usta kimselerdir.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği Mesleğin Çalışma Koşulları Nelerdir?

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenleri sınıf ortamında işlerini ayakta yürütürler. Çalışma ortamları oldukça temiz ve gürültüsüzdür. Milli Eğitime bağlı Anadolu Kız Meslek liselerinde görev alırlar. Bölüm mezunları ilköğretim okullarında, kreşlerde, anaokulunda, yuvalarda, çocuk kliplerinde görev yaparlar. Bölüme yerleşmek için üniversite sınavında sözel puan türü baz alınır.  Üniversitede çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünden mezun olurlar. Üniversitede 4 yıl eğitim alırlar. Üniversitede çocuk gelişimi, psikoloji, müzik, drama, oyun, çocuk sağlığı, ilk yardım dersleri alırlar. Üniversite sonrası kariyer yaparak araştırma görevlisi, doçent ve profesör olma imkanları vardır.


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.