Cortana Butonu Nasıl Gizlenir? Windows 10 Görev Çubuğunda Bulunan Cortana Nasıl Kaldırılır?

Cortana Butonu Nasıl Gizlenir? Windows 10 Görev Çubuğunda Bulunan Cortana Nasıl Kaldırılır?

Merhabalar bu yazıda sizlere Windows 10’da görev çubuğunda yer alan Cortana butonu nasıl kaldırılır onu anlatacağız.

Windows 10’da yeni güncellemeyle birlikte görev çubuğuna otomatikman kendiliğinden Cortana butonu ekleniyor. Normalde görev çubuğunda bulunan diğer dosyalara sağ tık yaptığımızda “Görev çubuğundan kaldır” butonuna basarak o simgeyi veya butonu görev çubuğundan kaldırabiliyorduk. Fakat Cortana butonuna sağ tık yapılmıyor. Yani sağ tık yapınca bir şey çıkmıyor. Ama başka yerden kaldırma yapabiliyoruz. Peki Cortana butonu nasıl gizlenir şimdi onu gösterelim.

Windows 10’da Cortana Butonunu Gizleme Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle Cortana ne demek onu kısaca anlatalım. Cortana, yazarak veya sesli konuşarak her şeyi aratmanızı sağlayan bir asistandır. Yani aynı Google Asistan veya Siri gibidir diyebiliriz. Cortana normalde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi gözükür. Butonun üzerine tıklayınca aşağıdaki gibi bir ekran açılır. Fakat ülkemizde henüz kullanılmaya başlanmadığı için “Maalesef Cortana şu an Türkçe dilinde kullanılamıyor.” hatası verir.

2-) Bu Cortana butonunu görev çubuğundan kaldırmak için öncelikle görev çubuğuna sağ tık yapıyoruz. Ardından üst bölümlerde “Cortana düğmesini göster” kısmı çıkacak. İşte oradaki butonun yanındaki tik işaretini kaldırıyoruz. Yani o butona tıklıyoruz. Böylelikle tik işareti otomatikman kalkmış olur ve Cortana butonu da gizlenmiş olur.

3-) Sonrasında tekrar görev çubuğunu kontrol ettiğimizde Cortana butonunun gizlendiğini göreceksiniz.

4-) Dilerseniz aynı yerden Cortana butonunu geri getirebilirsiniz.

Teşekkürler.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*