Cuma Günü Yapıldığında Mutlaka Kabul Olunacak Bir Dua

Cuma Günü Yapıldığında Mutlaka Kabul Olunacak Bir Dua

Herkese hayırlı günler dileriz.Bu yazımızda sizlere cuma günü yapıldığında mutlaka kabul olunacak bir duayı paylaşacağız.

Cabir ibni Abdillah (Rasiyallahu Anh)’dan rivayet edildiğine göre; şu dua Rasulüllah (Sallahu Aleyhi ve Sellem)’e arz edildiğinde:

“Eğer cuma gününden bir saatte(özellikle güneşin batmasına yakın olduğu dakikalar veya imamın minbere çıkışından namazın bitişine kadar olan zaman dilimi gibi gizlenen kabul saatinde) doğu ile batı arasında bulunan herhangi bir şey hakkında(dua ve beddua mahiyetinde) bu dua ile Allah-u Te’ala’ya yalvarılacak olsa, elbette sahibi için icabet olunur.(duası kabul edilir.)O dua da şudur:

‘Senden başka hiçbir İlah yoktur, ey çok acıyan, ey bolca lütfeden! Ey göklerin ve yerin eşsiz yaratıcısı! Ey celal ve ikram sahibi!(Şu muradıma ihsan eyle)’ duasıdır.” buyurmuştur.

Kaynak=Lalegül Dergisi


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.