D-8 Ülkeleri(Gelişen 8 Ülke) Hangileridir?

D-8 Ülkeleri(Gelişen 8 Ülke) Hangileridir?

Herkese merhabalar.Bu yazımızda sizlere gelişen 8 ülke anlamındaki D-8 ülkelerinin isimlerini paylaşacağız.

D-8 ingilizce olarak “Developing 8 Countries” anlamına gelmektedir.Yani Türkçe olarak “Gelişen 8 Ülke” anlamındadır.D-8, geçmiş yıllarda Refahyol hükümeti başkanı olan Necmettin Erbakan önderliğinde kurulmuş olan bir kuruluştur.Peki Türkiye’nin de aralarında bulunduğu bu D-8 ülkeleri hangileridir şimdi onu paylaşalım.

D-8 Ülkeleri

Bangladeş

Endonezya

İran

Malezya

Mısır

Nijerya

Pakistan

Türkiye

Gördüğünüz gibi d-8 ülkeleri bu şekildedir.Hepsi de gelişmekte olan ülkelerdir.D-8 birliğinin amacı kısaca, gelişmekte olan 8 ülke arasındaki ticareti ve ekonomik fırsatları değerlendirip bu ülkelerin arasındaki her anlamda birliğin oluşmasını sağlamaktır.

Bu yazımızda sizlere D-8 ülkelerinin isimlerini paylaştık.Ayrıca daha önceden G-20 ülkeleri hangileridir adlı yazımızda da g-20 ülkelerinin isimlerini paylaşmıştık.O yazıdan da o bilgilere ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle herkese iyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.