Diş Ağrısına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Diş Ağrısına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Şiddetli diş ağrısından kurtulmak için birçok yöntem deneriz. Birçok yöntem zararlı olmasına rağmen sırf acımız dinsin diye bile bile uygularız. Diş ağrısından kurtulmak için bitkiler dünyasına göz atabilirsiniz. Şifalı bitkilerin herhangi bir yan etkisi olmamakla birlikte diş ağrısından kısa sürede kurtulabilirsiniz. Diş ağrısını kesmede etkili şifalı bitkiler şunlardır:

KARANFİL: Diş ağrısında çok etkili bir bitkidir. Antiseptik özelliği vardır. Ağrıyan bölgeye karanfil yağı ile masaj yapmanız tavsiye edilir. Karanfil diş üzerine direk sürülerek de diş ağrısından kurtulabilirsiniz.

CAYENNE BİBERİ(Arnavut Biberi): Biber içinde yer alan acı bileşenler diş ağrısı olan bölgeye uygulandığında dişi uyuşturup kısa sürede diş ağrısını kesecektir. Diş ağrısı olan bölgedeki sinyal bölge daralarak diş ağrısı yavaş yavaş yok olmaya başlar. Sıcak su ve ceyenne biberi karıştırılıp bez ile ağrıyan diş üzerine konulduğunda diş ağrısı geçer.

ZENCEFİL: Zencefilin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Solunum yolu hastalıklarından ağız kokusuna ve diş ağrısının durdurulmasına kadar birçok alanda zencefil kullanılır. Zencefil diş etlerinde meydana gelen tahrişleri azaltır. Kısa sürede diş ağrısından kurtulmanıza vesile olur.

NANE: Baş ağrısı, solunum yolu hastalıkları, boğaz ağrısı, ağız kokusu ve diş ağrısında doldukça etkili olan nanenin birçok faydası vardır. Diş macunu ile birlikte nane karşımı dişler üzerine sürüldüğünde kısa sürede diş ağrınız geçecektir.


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.