Doğru Zannettiğimiz Yanlış Sağlık Bilgileri

Doğru Zannettiğimiz Yanlış Sağlık Bilgileri

Birçok hasta insan aslında kendisinin doktorudur sözü gibi aslında çok fazla doğru zannedip yaptığımız yanlışlardan dolayı son çare doktorlara başvuruyoruz. Evet eskide ki atalarımız gerçekten doktorsuz bile çocuk doğuracak kadar tecrübelilerdi fakat bu kendisinin doktorudur sözü şimdi ki zaman için maalesef geçerli değil.

Birçok insan eskilerden beridir doğru zannettikleri, “şu göze çok iyi, bu kalbe süper, kansere kesin çözüm meyve” gibi birçok saçma sapan inandığımız şeyler mevcut. Örnek verecek olursak havuç. Yıllardır göze çok iyi gelen, görmekte sıkıntı çekenler için birebir sebze olarak bilinirdi. Aksine diğer sebzelerden ekstra özel gücü olup göze iyi gelmiyor. Evet sağlık açısında yararlı fakat özellikle göze diye bir şey yok. Ama benim kaynıma iyi geldi derseniz, bu tamamen psikolojik ve insanlar isterlerse kendi akıllarından acıyı da dindirir, kanseri de.

Oğlum çok fazla bilgisayara, televizyona bakma, gözlerin bozulur” diyen annelerimiz çoktur. Yakından bakmak vs. gözleri bozduğunu söylerler. Televizyon ya da bilgisayarlar gözleri kesinlikle bozmaz. Fakat çok uzun süre bakıldığında ve bilgisayar başında oturulduğunda verilen radyasyondan ötürü baş ağrısına ve göz yorulmasına sebep olabilir.

Bundan dolayı çok sık radyasyonlara maruz kalmamaya özen gösterin ve özellikle kitap okuma aralığı (30cm) gibi 50 cm gibi bir uzaklıktan bilgisayarlarınıza bakmayı unutmayın. Bu gibi birçok doğru bildiğimiz yanlışlar bulunmakta.


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.