Dünya’daki Tüm Okyanuslar ve Diğer İsimleri

Dünya’daki Tüm Okyanuslar ve Diğer İsimleri

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere Dünya üzerindeki tüm okyanusların gerçek isimlerini ve diğer 2. isimlerini paylaşacağız.Herkese şimdiden iyi dersler dileriz.

Dünyada Büyük okyanus, Atlas okyanusu, Hint okyanusu, Güney okyanusu ve Arktik okyanusu olmak üzere toplamda 5 okyanus bulunmaktadır.Şimdi gelelim bu okyanusların diğer isimlerine ve Dünya haritasındaki yerlerine.

1-) Büyük Okyanus;

Büyük okyanusun diğer adı Pasifik okyanusudur.Dünya üzerindeki en büyük okyanustur.Aşağıda paylaştığımız yerde de dünya üzerindeki yerini görebilirsiniz.Amerika kıtasıyla Asya kıtası arasındaki okyanustur.

2-) Atlas Okyanusu;

Atlas okyanusunun diğer ismi ise Atlantik okyanusudur.Büyük okyanustan sonra en büyük 2. okyanustur.Haritadaki yerine en alttaki görselden ulaşabilirsiniz.

3-) Hint Okyanusu;

Hint okyanusunun diğer bir adı yoktur.Dünya üzerindeki en büyük 3. okyanustur.Hindistan ülkesinin altında bulunmaktadır.

4-) Güney Okyanusu;

Diğer bir ismi Antartika okyanusu olan Güney okyanusu Antartika kıtasının çevresindeki okyanustur.Aşağıdaki görselden de yerini görebilirsiniz.

5-) Arktik Okyanusu;

Arktik okyanusunun diğer isimleri Kuzey buz denizi ve Kuzey buz okyanusudur.Rusya’nın üstünde bulunmaktadır.

Okyanusların Dünya haritasındaki yerlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz;

Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.