Düzce Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi Yurt Mağduriyeti

Düzce Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi Yurt Mağduriyeti

Merhabalar bu yazımda sitedeki içeriklerden biraz farklı bir konuyu ele alacağım.Bana gelen mail üzerine bu yazıyı yazıyorum.

Düzce Akçakoca sosyal bilimler lisesinde yurt mağduru olan bir öğrenci geçen gün bana mail attı.Durumu izah etti ve bu mağduriyetin giderilmesi için seslerinin duyurulmasını istedi.

Öncelikle olayı açıklayayım.

Düzce Akçakoca sosyal bilimler lisesinin yurdu normalde okulun çok yakınlarında bir yerlerdeydi ve kullanım halindeydi yani öğrenciler bu yurtta kalıyordu.Fakat bu sene yani 2016-2017 eğitim öğretim yılı başlangıcında bu öğrencilerin yurtları kapatılmış.Okulun yanında başka bir yurt da verilmemiş.Şuanda sosyal bilimler lisesindeki öğrenciler okuldan çok uzak bir yurtta kalıyor.Bu yüzden bana mail attı ve bu durumun çözülmesini istiyorlar.Öğrenciler kendilerine yakın bir yurt yapılmasını veya eski yurtlarının geri verilmesini istiyor.

Yeni eğitim öğretim yılında bazı okullarda bir sürü problem çıkabiliyor.Tabii ki bu problemler yöneticilerin elinde olmuyor yani yanlışlıkla yapılmışta olabiliyor.İnşallah bu yurt durumu en kısa zamanda çözülür ve öğrenciler rahata kavuşur diyelim.

Birde bu konu hakkında sosyal bilimler lisesine giden bir öğrencinin velisinden okul yöneticilerine bir mesaj atılmış.Mesajda şu şekilde yazıyor;

Akçakoca sosyal bilimler lisesinde öğrenim gören bir öğrenci velisi olarak son günlerde gerek milli eğitim camiasında gerekse kamuoyunun okulun bir başka binaya taşınacağı ve eğitim öğretim çalışmalarına burada devam edeceği duyumlarını alıyorum.

Akçakoca kaymakamlığının bir tasarrufu olduğunu öğrendiğim bu uygulama gerçekleştiği taktirde çocuğumun büyük bir mağduriyet yaşayacağını ve moral motivasyonunu kaybedeceği endişesini taşıyorum.Zira biz veliler ve çocuklarımız bu okulu sahip olduğu fiziki donanımı çevresi idaresi ve öğrencilerin barınmasındaki imkanları nedeniyle seçmiştik.Şimdi ise başka okul çatısı altında sığınmacı bir duruma getirileceğiz.Sahip olduğumuz bir çok hakkı kaybedeceğiz bu uygulamanın bizlere yapılmış büyük bir haksızlık olması nedeniyle durdurulmasını talep ediyoruz.

Gördüğünüz gibi bir velinin şikayeti bu şekildedir.Görselleri de aşağıya ekliyorum.

duzce-akcakoca-sosyal-bilimler-lisesi-sikayet-1 duzce-akcakoca-sosyal-bilimler-lisesi-sikayet-2

Gördüğünüz gibi okulda sanırım sadece yurt problemi yok okulun taşınmasıyla ilgili bazı sorunları da mevcut gibi.Bana maili atan öğrenci buradan yöneticilere seslenmemi istedi ve umarız bu sorun en kısa zamanda hallolunur.

Herkese iyi günler dilerim…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*