Facebook Görüldü (Okundu) Bilgisi Yazısı Nasıl Kapatılır?

Facebook Görüldü (Okundu) Bilgisi Yazısı Nasıl Kapatılır?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Facebook messenger’da görüldü yani okundu bilgisi yazısı nasıl kapatılır onu anlatacağız.

Facebook’da arkadaşlarımızda görüştüğümüz sırada tam mesajlarını okurken aniden bir işimiz çıkabiliyor ve konuşmayı yarıda kesip işimize gidebiliyoruz. Bu durumda karşı taraf mesaj atsa bile siz otomatikman mesajları görmüş olduğunuzdan “sanki okuyup bana cevap vermiyor” şeklinde düşünebiliyor. İşte bu ve buna benzer yanlış anlaşılmaların olmaması için bazı zamanlar görüldü yazısını kapatmamız gerekiyor. Normalde facebook’da görüldü yazısını kapatma özelliği yoktur. Ama bazı eklentiler sayesinde bu işlemi kolaylıkla yapabiliyoruz.

Google Chrome ve Mozilla tarayıcılarına yükleyeceğiniz “Unseen for Facebook” eklentisi ile facebook görüldü yazısını kapatabilirsiniz. Şimdi Chrome için görüldü yazısı nasıl kapatılır maddeler halinde anlatalım.

1-) Öncelikle “Unseen for Facebook” eklentisini Chrome tarayıcısına yüklüyoruz. Bunun için Google’a unseen for facebook yazın en üstteki linke tıklayın ardından eklentiyi kurun. Aşağıda gördüğünüz gibi “Chrome’a ekle” butonuna basarak eklentiyi yükleyebilirsiniz.

2-) Ardından tarayıcının sağ üst tarafına eklentinin simgesi çıkacaktır. Buraya 1 kere tıklayın ve açılan yerde aşağıdaki gibi seçenekler çıkacak.

3-) İşte bunlar da facebook messenger ile ilgili hangi özelliği istiyorsanız hangisine tıklarsanız onun aktif olmasını sağlıyor. Zaten eklentiyi yüklediğinizde otomatik olarak ilk 3 seçenek aktif oluyor bunları değiştirmenize gerek yok. Ama yinede tüm seçeneklerin ne anlama geldiklerini aşağıya ekleyelim.

  • Block the “seen” feature of the chat ==> Görüldü bilgisini engelleme seçeneği.
  • Block the “delivery receipts” feature of the chat ==> Yayın makbuzları engelleme seçeneği.
  • Block the typing indicator of the chat ==> Sohbetin yazım göstergesini engeller.
  • Block “last active” indivator of the chat ==> Son görülme bilgisini engeller.
  • Use fbunseen on messenger.com ==> Fbunseen eklentisini messenger.com üzerinde aktif etme butonu.
  • Show the “Mark as read” Buton ==> Okundu olarak işaretleme mesajını gösteren buton.

4-) Gördüğünüz gibi hangi özelliğin açılmasını veya kapatılmasını istiyorsanız sağ üst taraftaki eklenti simgesine tıklayın ve sonra da yandaki seçeneklere basın hepsi bu kadar.

Böylelikle bu eklenti sayesinde facebook’da göründü bilgisi yazısını kapatmış olursunuz. Umarız yararlı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.