Facebook’da Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Facebook’da Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Merhabalar bu yazıda sizlere Facebook sitesinde karanlık, koyu mod nasıl açılır onu göstereceğiz.

Birçok web sitesi karanlık mod aktif etme özelliği getirdi. Bu sitelerden birisi de Facebook oldu. Fakat Facebook yeni tasarıma gittiği için eski tasarımda karanlık mod özelliği bulunmuyor. Yani karanlık modu açmak için öncelikle Facebook yeni tasarımını kullanmanız gerekiyor. Şimdi maddeler halinde face karanlık mod nasıl aktif edilir onu anlatalım.

Facebook Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir?

NOT = Öncelikle şunu söyleyelim Facebook’da karanlık modu aktif etmek için yeni tasarımına geçiş yapmanız gerekiyor. Face yeni tasarıma geçmek için sağ üst tarafta yer alan ok işaretine basıyoruz ve aşağıda çıkan seçeneklerden “Yeni Facebook’a geçiş yap” butonuna tıklıyoruz. Böylelikle yeni tasarıma geçiş yapmış oluruz.

1-) Facebook’da yeni tasarıma geçiş yaptıktan sonra artık karanlık modu açabiliriz. Öncelikle sağ üst taraftaki ok işaretine basıyoruz. Açılan seçeneklerden “Görüntü Tercihleri” kısmına giriyoruz.

2-) Ardından burada üst tarafta karanlık modu bölümü olacak. Kapalı veya Açık butonlarına basarak karanlık modu kapatabilir veya açabilirsiniz.

3-) Mesela karanlık modu açık yaptığımızda aşağıda gördüğünüz gibi karanlık modu aktif etmiş oluruz. Yani burayı “Açık” işaretlerseniz karanlık mod aktif olur ve ekran karanlık olur.

4-) Böylelikle Facebook karanlık modu açabilirsiniz. Ek olarak bazı Facebook hesaplarında yeni tasarım kullanılsa bile bu ayar gelmeyebiliyor. Yani yeni Facebook’u kullansanız bile bazen sağ üstteki ok işaretine bastığınızda görüntü tercihleri, karanlık mod seçenekleri açılmayabilir. Bunun çözümünü henüz bulamadık ama birçok hesapta bu seçenek mevcuttur diyebiliriz.

Bu şekilde facebook karanlık modu açabilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*