Facebook’da Toplu Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?

Facebook’da Toplu Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere facebook’da toplu bir şekilde arkadaş nasıl silinir onu anlatacağız.

Facebook’un son zamanlarda kullanıcı sayısı oldukça azalsa da bu dünya üzerindeki en iyi 3 sosyal medya sitelerinden birisi olmasını engellemiyor. Fakat yinede güvenlik durumlarından ziyade çoğu kişi arkadaş sayısını gözden geçirip silme işlemine kalkışıyor. Haliyle arkadaş silmede teker teker uğraşmak yerine toplu şekilde bir silme yapabilirsiniz. Normalde facebook’un toplu arkadaş silmeye yönelik bir özelliği bulunmuyor. Facebook’da normal olarak teker teker el ile silmeniz gerekiyor. Fakat bazı ek programlar veya uygulamalar sayesinde toplu olarak arkadaş silme yapabiliyorsunuz.

Normalde birden fazla uygulama olabilir bu işlem için fakat bu yazımızda sizlere Mozilla Firefox veya Google Chrome tarayıcılarından açılmakta olan bir eklenti üzerinden facebook ile toplu arkadaş nasıl silinir onu anlatacağız. Firefox için eklentinin ismi “Grasemonkey” veya “Facebook Deletes for Grasemonkey” olarak geçmektedir. Chrome için ise eklentinin ismi “Tampermonkey” ‘dir. Fakat biz burada Firefox için anlatım yapacağız. Şimdi hemen anlatıma geçelim.

1-) Öncelikle Firefox tarayıcısını açıyoruz ardından Grasemonkey eklentisini kuruyoruz.

2-) Sonrasında “www.userscripts.org/scripts/show/43404” buraya veya “www.demo.itsupportguides.com/downloads/timeline_cleaner_for_facebook.user.js” buradaki adrese girip yardımcı eklentimizi bilgisayarımıza yüklüyoruz. Daha doğrusu burada size bir kod verecek. O script kodunu birazdan eklentimize entegre edeceğiz. Eğer bu 2 site olmazsa buradaki siteye girip verilen kodları kopyalayın. (Burada paylaştığımız linklerde herhangi bir sorun bulunmuyor çünkü yabancı popüler sitelerden ve youtube kanalından alıntıladık.)

3-) Ardından tarayıcıdan en üst sağ taraftaki eklenti simgesine tıklıyoruz ve “New user script…” butonuna basıyoruz.

4-) Sonrasında oluşturduğumuz Unnamed Script bölümünden “Edit” kısmına basıyoruz.

5-) Ardından alttaki gibi bir yer açılacaktır. İşte bu kısma 2. maddede bulunan sitelerden birinden aldığınız kodları yapıştırıyorsunuz. 2. maddedeki sitelerden hepsi daha önceden çalışıyordu fakat şuanda tam performans çalışmayabilir yinede deneyebilirsiniz.

6-) Sonrasında facebook’a giriyoruz ve arkadaşlar kısmını açıyoruz. Yani direkt olarak “www.facebook.com/friends” sayfasını açıyoruz. Ardından biraz alt kısımlara doğru geliyoruz. Sonrasında karşımıza arkadaş listelerinin yanında bazı kutucuklar çıkacaktır. İşte oradan “Facebook Deletes Friends” kısmına basıyoruz. Ardından bazı seçenekler karşımıza çıkacaktır.

7-) Ardından hangi arkadaşlarımızı silmek istemiyorsak onları seçiyoruz ve sonrasında “Highlight Only” butonuna basıyoruz eklenti otomatikman seçmediğimiz kişileri algılayacaktır. Son olarak ise “Delete All Expect” tuşuna bastığımızda facebook’da toplu olarak arkadaş silme işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz.

Bu şekilde tek seferde toplu olarak hızlı bir biçimde arkadaşlarınızı silebilirsiniz. Dediğimiz gibi Chrome için de aynı tarzda çalışan “Tampermonkey” eklentisi var. Onu da kurup toplu arkadaş silme yapabilirsiniz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.