Faker’ın Yayınlarda Oynadığı Köprü Yapma ve Tırmanma Oyunu

Faker’ın Yayınlarda Oynadığı Köprü Yapma ve Tırmanma Oyunu

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere ünlü LoL oyuncusu Faker’ın oyun aralarında oynadığı küçük çaplı oyunların isimleri nelerdir onları paylaşacağız.

Faker dünyanın en iyi League of Legends oyuncusu olarak kabul ediliyor. Futbolda nasıl Messi 10 numara ise LoL oyununda da aynı şekilde çoğu kesim tarafından Faker en iyisi olarak kabul edilmektedir.

Faker bildiğiniz gibi genelde LoL oynamaktadır. Fakat yayınlarda çoğu zaman oyunu beklerken küçük çaplı oyunlara girmektedir. Yani bir nevi lol oyununa antrenman olarak yedek oyunlar oynamaktadır. Faker yayın aralarında bir sürü oyun oynamaktadır fakat en çok köprü yapma oyunu ve dağa-yukarıya tırmanma oyunlarını oynamaktadır. Şimdi bu oyunların isimleri nelerdir onların detaylarını yazalım.

Faker’ın League of Legends Dışında Yayınlarda Oynadığı Oyunlar

1-) Köprü Yapma Oyunu (Poly Bridge)

Arkadaşlar Faker’ın en çok oynadığı oyunlardan birisi köprü yapma oyunudur. İngilizce ismiyle “Poly Bridge” hem zekayı geliştiriyor hem de LoL oyunu için pratik yapmanızı sağlıyor. Oyunu Steam platformu üzerinden 15-20 tl arası bir fiyattan satın alabilirsiniz. Buradaki linkten bakabilirsiniz. Dediğimiz gibi oyunun adı Poly Bridge‘dir.

Oyunda amaç size verilen malzemeler kadar arabaların veya kamyonların geçebileceği bir köprü inşa etmektir. Tabi bu köprü yapımı sırasında arabaların ağırlığı, köprünün taşıma kapasitesi vb. detaylar iyice hesaplanmalıdır. Yani aşırı derecede zeka geliştiren bir oyundur diyebiliriz. Faker genelde Leauge of Legends oynarken oyun yükleme esnasında zamanını boşa geçirmemek için bu oyunu oynamaktadır. Oyundan bir ekran görüntüsü paylaşalım.

Yukarıda gördüğünüz gibi Faker köprü oyunu oynamaktadır. Youtube’da arama bölümüne “Faker poly brigde” şeklinde yazarsanız köprü oyunu oynarkenki halini izleyebilirsiniz.

Köprü oyunu

Köprü oyunu

Bu oyunu sadece Faker değil diğer yayıncılar da oyun aralarında oynamaktadır. Şimdi 2. oyuna geçelim.

2-) Yukarı Tırmanma Oyunu & Çekiç Oyunu (Getting Over It with Bennett Foddy)

Arkadaşlar Faker’ın LoL dışında oyun aralarında 2. olarak en çok oynadığı oyun çekiç ile yukarı tırmanma oyunudur. Bu oyunun adı ise “Getting Over It with Bennett Foddy” ‘dir. Ayrıca youtube vs. video sitelerinde “Hammer Jump” şeklinde aratma yaparsanız da videolarına ulaşabilirsiniz. Oyunun kısaca adı “Getting Over It” şeklindedir. Oyunda amaç çekiçli ve bir şeyin içerisinde bulunan bir adamı yukarı doğru tırmandırmaktır. Elindeki çekiçle yukarı (dağa) tırmanma yapabileceğiniz bir oyundur. Şimdi oyundan bir ekran görüntüsü paylaşalım.

Gördüğünüz gibi Faker bu oyunu oynamaktadır ve videolarına youtube üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca buradaki linkten oyuna Steam üzerinden ulaşabilirsiniz ve 15 tl karşılığında oyunu satın alabilirsiniz.

Yukarı tırmanma oyunu

Yukarı tırmanma oyunu

Oyun biraz zordur diyebiliriz. Çünkü tırmanma esnasında çekici çok dengeli tutmanız gerekiyor. Yere düştüğünüzde en baştan tırmanmanız gerekebiliyor. Bu yüzden çok sabır isteyen bir oyundur. Köprü oyunu kadar zeka geliştiren bir oyun olmasa da bu oyunda LoL için refleks çalışmaları yapabilirsiniz. Zaten Faker da genelde LoL oyununda ölünce, oyun yüklerken vb. boş olduğu vakit bunu oynamaktadır.

Faker’ın başka oynadığı oyunlar varsa yorum bölümünden isimlerini bizlere yazabilirsiniz. Listemize onu da ekleyebiliriz. Teşekkürler.

 


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*