FTP(Filezilla) Üzerinden Dosya İzinleri Nasıl Değiştirilir?

FTP(Filezilla) Üzerinden Dosya İzinleri Nasıl Değiştirilir?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar bu yazımızda sizlere ftp yani filezilla üzerinden dosya izinlerini nasıl değiştirebiliriz onu anlatacağız.

Sitemizin güvenliği için site üzerinde değişiklik yaptıktan sonra dosya izinlerini de değiştirmeliyiz.Özellikle site üzerinde işlem yaptıktan sonra dosya izinlerini 444 yapmamız güvenlik açısından oldukça faydalı olacaktır.Daha sonrasında siteye ftp üzerinden tekrar içerik eklemek için izinleri 644 yapmalısınız.

Yani dosyalarınızın dışarıdan değiştirilmesini istemiyorsanız dosya izinlerini 444 yapmalısınız.

Fakat filezilla üzerinden sitenize içerik eklemek istiyorsanız dosya izinlerini 644 yapmalısınız.

Şimdi gelelim bu dosya izinlerini nasıl değiştiriyoruz onu anlatmaya.Maddeler halinde görseller eşliğinde sizlere aktaralım.

1-) Öncelikle ftp’ye girmek için filezilla programını kullanıyoruz.Bu programı internetten ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.Ardından filezillaya giriyoruz ve sunucu,kullanıcı adı,şifre bilgilerini yazarak sisteme giriş yapıyoruz.

2-) Ardından hangi dosyanın iznini değiştirmek istiyorsak onun üzerine geliyoruz ve sağ tıklıyoruz.Sonrasında en alttaki “Dosya İzinleri…” seçeneğine giriyoruz.

3-) Ardından gelen sayfada aşağıdaki gördüğünüz gibi “Sayısal değer” kısmından dosya izinlerini değiştirebilirsiniz.Dediğimiz gibi burayı güvenlik açısından en iyi 444 yapmamız gerektiğini söylüyorlar.Yinede araştırmak lazım.

4-) Ardından “Tamam” butonuna basıyoruz ve dosya iznimizin değerini değiştirmiş oluyoruz.

Evet arkadaşlar bu şekilde ftp üzerinden dosya izinlerini değiştirebiliyoruz.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.