Futbolda 1. 2. ve 3. Bölgeler Neresidir?

Futbolda 1. 2. ve 3. Bölgeler Neresidir?

Herkese hayırlı günler dileriz.Bu yazımızda sizlere futbolda spikerlerin çoğu zaman söyledikleri 1. 2. ve 3. bölgenin ne anlama geldiklerini anlatacağız.

Çoğu zaman futbol maçı izlediğimizde spikerler 1., 2. veya 3. bölge gibi terimlerden bahsetmektedir.Bu terimler futbolla alakalı terimlerdir.Peki bunlar ne anlamlara gelmektedir.Şimdi sizlere detaylı bir şekilde açıklayalım.

Futbolda 1. Bölge Ne Anlama Gelir?

Futbol maçlarında 1. bölge defans hattı olarak geçmektedir.Yani orta sahanın gerisindeki alan birinci bölge olarak geçmektedir.

Futbolda 2. Bölge Ne Anlama Gelir?

Futbolda 2. bölge ise orta saha anlamına gelmektedir.1. yarı sahanın yarısı ve 2. yarı sahanın yarısını kapsayan bu kısım orta sahadır ve ikinci bölge olarak geçmektedir.

Futbolda 3. Bölge Ne Anlama Gelir?

Son olarak futbolda 3. bölge ise forvet hattı olarak geçiyor.Yani 2. yarı sahanın ilerki kısmına üçüncü bölge deniliyor.

Şimdi sizlere bu 3 bölgeyi anlatacak bir görsel paylaşalım.

Not=Burada takım dizilimi soldan başlıyor.Yani defans oyuncuları sol tarafta,orta saha oyuncuları ortada ve forvet oyuncuları en sağda yer alacak şekilde bölgeler çizilmiştir.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi futbolda defans hattı 1. bölge, orta saha kısmı 2. bölge ve forvet kısmı ise 3. bölge olarak geçmektedir.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.