Google Manuel Spam Nasıl Kaldırılır?

Google Manuel Spam Nasıl Kaldırılır?

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere Google manuel spam nasıl kaldırılır onu anlatacağım.

Manuel spam normal spama düşmekten iyidir diyebilirim.Çünkü manuel spamdan kurtulma ihtimaliniz daha fazla ama diğer türlü arama motorlarından spam yemek çok zor kaldırılıyor.O yüzden manuel spamı kaldırmak kolay bir iş olmasa da fazla zahmet verici değildir.

Siteleriniz manuel spama genellikle başka sitelerden aldığınız backlinklerden dolayı düşer.Bu yüzden yapmamız gereken en önemli kısım aldığımız backlinkleri iyi araştırmak ve kötü sitelerden aldığımız backlinkleri derhal kaldırmaktır.Tabii ki sadece backlinklere bakmayacağız.Kendi sitelerimizdeki içeriklerin kısalığı da bunu etkiliyor.Mesela bir siteniz var hiç yazı yok sadece videodan oluşuyorsa bu sitenin spama düşmesi normaldir diyebilirim.Aynı şekilde hiç yazı yok ama konu içerisinde 5-10 adet görsel var bu da aynı şekilde spama düşer.

O yüzden her türlü sitemizi inceleme yapmamız gerekiyor ve sonrasında tekrardan inceleme başvurusunda bulunmamız gerekmektedir.

Şimdi maddeler halinde google manuel spamı nasıl kaldırabiliriz onu anlatayım;

1-) Öncelikle webmaster tools’a giriyoruz.Sonrasında sol taraftan “Arama Trafiği>Sitenize Bağlantılar” kısmına giriyoruz.

google-manuel-spam-kaldirma-1

2-) Buraya girmemizin nedeni aldığımız tüm backlinkleri görebilmektir.Sonrasında açılan sayfada backlink aldığınız siteler çıkıyor.Oradan “Bu tabloyu indirin” butonuna basıyoruz.

google-manuel-spam-kaldirma-2

3-) Sonrasında tablodan aldığımız bütün backlinklere bakıyoruz ve içeriği kötü olan kısacası olumsuz sitelerdeki backlinklerimizi kaldırmaya başlıyoruz.Şimdi diyeceksiniz ki backlink aldığım siteler benim değil başkasının.O zaman site sahiplerine mesaj atın ve linkinizi kaldırmanızı söyleyin.

Korkmayın eğer site sahipleri linklerinizi kaldırmıyorsa kendiniz bu linkleri engelleyebilirsiniz.Buraya girerek google bağlantıları reddet sayfasına giriş yapıyoruz.

google-manuel-spam-kaldirma-3

4-) Açılan sayfada kendi sitemizi seçiyoruz ve “Bağlantıları Reddetme” butonuna basıyoruz.Sonrasında karşımıza bir uyarı çıkacak tekrardan “Bağlantıları Reddet” butonuna basıyoruz.

google-manuel-spam-kaldirma-4

5-) Sonrasında backlinklerini kaldırmak istediğimiz sitelerin listesini yapıyoruz ve bunları metin belgesine yani .txt dosyasına kaydediyoruz.Dikkat edin bu siteleri düzgün yazmanız gerekiyor.Yani sizin siteniz için olumsuz olduğunu düşündüğünüz sitelerin isimlerini yazmanız gerekiyor.Mesela gidip de facebook.com yazmayın.

google-manuel-spam-kaldirma-5

6-) Öncelikle “Dosya Seç” butonuna basarak metin belgemizi sisteme yüklüyoruz.Sonrasında “Gönder” tuşuna basıyoruz.Sonrasında ise tekrardan webmaster tools’a giriyoruz bu sefer “Manuel İşlemler” kısmına giriş yapıyoruz.

google-manuel-spam-kaldirma-6

7-) Şimdi ise buradan manuel spam kaldırılması için inceleme talebinde bulunmamız gerekiyor yani “İnceleme Talebinde Bulunun” butonuna basıyoruz.

google-manuel-spam-kaldirma-7

😎 Butona bastıktan sonra karşımıza çıkan sayfada boş kutucuğa yapmış olduğumuz işlemler hakkında bilgiler yazıyoruz.Mesela “bazı sitelerden backlinkler kaldırıldı,içeriklerin içi düzenlendi,içeriklere yazılar eklendi” tarzında bilgiler yazabilirsiniz.

google-manuel-spam-kaldirma-8

İşlem bu kadar diyebilirim.Sonrasında mavi renkli “İnceleme talebinde bulunun” butonuna basıyoruz ve sonucumu bekliyoruz.Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptıysak büyük ihtimalle yaklaşık 1-2 hafta içerisinde sitemiz manuel spamdan kaldırılacaktır.

Herkese kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorumlar (2)

  • Bu mu yani o kadar makale yazıyorsun siteye içerik ekliyosun. Sırf içerik olsun diye mi bu yazı. Manuel spam bu şekilde yapınca kalkıyor mu. Sanki bebelere anlatıyor muş gibi istek atın kalksın spam bu şekilde maalesef spam işlemleri kalmıyor. İnsan manuel spam işlemi kaldırılması için sitede yapılacak işlemleri çalışmaları anlatır. Siz spam işlemleri gördüğnüzde siteniz spamlandığında bunu yapacaksanız işiniz zor.

    Cevapla

    • Alakası yok hocam bu yazıda hem spam nasıl kaldırılır işlemini anlattım hem de inceleme talebi için neler yazmalıyız onları anlattım.Tabii ki çok detaylı araştırmalar yapmak gerekiyor spam işlemi için.Lakin ben profesyonel bir şekilde anlatmadım doğrudur ki tüm bilgilerle birlikte anlatılsa sayfalarca yazı sürer.Bu alan o kadar basit bir alan değil.Konuda en basit ve anlaşılır şekilde spam işlemi nasıl kaldırılır diye anlattım.

      Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*