Google Mobil İndexleme Nasıl Yapılır?

Google Mobil İndexleme Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere Google arama motorunun sitenizin mobil içeriklerini en hızlı şekilde indexlemesi için neler yapmamız gerektiğini paylaşacağız.Umarız faydalı olur.Şimdiden iyi çalışmalar dileriz.

Google’nin son zamanlarda yaptığı güncellemeyle ve yaptığı son açıklamayla birlikte artık sitelerin mobil versiyonuna çok önem verileceğini belirtti.Google’nin yaptığı son açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.Buna göre artık google sitelerin mobil uyumluluğuna ve mobilden görülen yazıların kullanıcı ile olan uyumuna çok önem verecektir.Artık siz siz olun sitenizi daha da yükseltmek istiyorsanız mobil temaya önem verin.Bunun yanında sitenizin hızı da artık seo sıralamalarında etken konuma gelecek.Bu yüzden detaylı bir site hızı analizi yapmakta fayda var.

Peki madem google mobile önem veriyor biz ne yapabiliriz? Bizim yapmamız gereken şey ise mobil içeriklerimizi bir an önce google’ye bildirmemiz ve onun indexlemesine bırakmamız.Peki google mobil indexleme nasıl yaparız şimdi onu anlatalım.

1-) Öncelikle arkadaşlar mobil indexleme yapmadan evvel siteniz mobil uyumlu mu değil mi onu kontrol etmeniz gerekiyor.Sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını buradaki linkten kontrol edebilirsiniz.Linki açamayanlar için site “https://search.google.com/test/mobile-friendly” burasıdır.Siteye girdikten sonra hangi sitenizin mobil uyumluluğunu kontrol edecekseniz boş alana onu yazıyorsunuz.Sonrasında “Testi Çalıştır” butonuna basıyorsunuz.Biz örnek olması açısından youtube’yi yazdık.

2-) Ardından bir kaç saniye analiz edecek ve sonrasında sonuç karşımıza çıkacak.

3-) Sonrasında sonuç çıktığında eğer sayfanız mobil uyumlu olursa aşağıda gördüğünüz gibi “Google’a Gönder” butonu çıkacak.Google mobil index için o butona basmamız gerekiyor.Eğer siteniz mobil uyumlu değilse bu buton çıkmaz.O yüzden ilk önce sitenizi mobil uyumlu hale getirin.

4-) Ardından ekrana “Sayfa, dizine ekleme sırasına alındı” şeklinde bir uyarı gelecek.Bu uyarıya “Anladım” butonuna basıyoruz.

5-) İşlem bu kadardır arkadaşlar.Bu sayede mobil sitemizin içeriklerini google’a bildirmiş olduk yani google’a indexletmiş olduk.Artık bekleyeceksiniz ve zamanla sitenizin mobil aramalarındaki yükselişini göreceksiniz.

Bu sayede sitelerimizin mobil kısmını google’a indexletmiş oluyoruz.Ayrıca bildiğiniz gibi bazı içerikler mobilde ve masaüstünde farklı sıralarda gözükebiliyor.İşte bu yüzden bu indexlemenin de çok önemi vardır.Mobilde ilk sıralara gelmek için özellikle sitenizi mobil uyumlu yapmak ve google’a tanıtmak gerekebiliyor.


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.