Haki nedir? Haki rengi ne renktir? Haki rengi html kodu

Haki nedir? Haki rengi ne renktir? Haki rengi html kodu

Haki rengi birçok kişinin ne renk olduğunu bilmediği bir renktir. Sürekli hangi renge daha yakın olduğu karıştırılan hakinin gerçek rengini sizlere görseller eşliğinde paylaşacağız.

Haki nedir?

Öncelikle haki Türk Dil Kurumu’na göre “yeşile çalan toprak rengi” anlamına gelmektedir. Yani haki bir renktir. Daha çok yeşil rengine benzemektedir. Toprak rengi ise daha çok turuncuya benziyor. Fakat yeşile yakın toprak rengi olunca yeşil rengine daha çok benziyor. Bu da haki rengi manasına geliyor. Haki yeşiline asker yeşili rengi de deniliyor.

Haki rengi ne renktir?

Haki rengi

Haki rengi

Haki rengi yeşile yakın bir renktir. Hatta hakiyi bilmeyenler bu rengi gördüğünde yeşil olarak adlandırırlar. Haki renginin resmine yukarıdaki resimden ulaşabilirsiniz. Dediğimiz gibi haki rengi daha çok yeşili andıran bir renktir.

Haki rengi html kodu nedir?

Haki renginin kodu “#bdb76b” şeklindedir. Bu html kodunu kullanarak html-css çalışmalarınızda gerekli yerleri haki rengine boyayabilirsiniz. Haki rengi kodunu aşağıda da paylaşalım:

Haki rengi hangi alanlarda kullanılır?

Yeşile yakın bir renk olduğu için dekorasyon alanında çok kullanılmaktadır. Evlerini boyatmak isteyenler, kıyafet alanlar, halı deseni seçenler vb. birçok alanda haki rengi kullanılabiliyor. Haki renginin bir diğer adı da asker yeşilidir. Asker kıyafetleri genellikle haki yeşili rengindedir. Yani asker üniformaları haki renginden yapılmaktadır.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*