Hızır (Aleyhisselâm)’ın Yeni Yıl Duası | Arapçası ve Türkçe Meali

Hızır (Aleyhisselâm)’ın Yeni Yıl Duası | Arapçası ve Türkçe Meali

Cümleten selamun aleyküm bu yazımızda sizlere Hızır (Aleyhisselam)’ın yeni yıl duasının Arapçasını ve Türkçe mealini paylaşacağız. Şimdiden Allah (c.c.) dualarınızı kabul eylesin. Amin.

Abdülhamîd Kuds (Rahimehullâh)’ın beyânı vechile; Ahmed Zeynî Dehlân (Rahimehullâh) “Sefîne” adlı risâlesinde İmâm-ı Ğazâlî (Rahimehullâh)’ın şöyle anlattığını nakletmiştir: “Ben hicrî yıllardan yeni bir senenin ilk gününde Mekke-i Mükereme’de Ka’be’yi tavâf ederken Hızır (Aleyhisselâm)’ı görsem diye hatırıma geldi ve bunun için duâ etmeyi Allâh-u Te’âlâ bana ilhâm etti. Ben de Hızır (Aleyhisselâm)’la buluşmak için Allâh-u Te’âlâ’ya yalvardım. Daha duâ etmeyi bitirmemiştim ki birden Hızır (Aleyhisselâm)’ı metafta (tavaf alanında) gördüm. Hemen onunla berâber tavâf etmeye, onun yaptığını yapmaya ve söylediklerini söylemeye başladım.

Tavaftan sonra Ka’be-i Muazzama’yı görecek şekilde bir yere oturdum. O anda Hızır (Aleyhisselâm) bana yönelerek: ‘Ey Muhammed Ğazâlî! Seninle benim böyle bir günde, bu Harem-i Şerîf’te bir araya gelmemizi Allâh-u Te’âlâ’dan istemene sebep olan şey nedir?’ dedi.

Ben de: ‘Efendim! Bu yeni bir senedir. Ben de bu seneyi sizin duâ ve ibâdetlerinizi yaparak karşılamak istedim.’ deyince ‘Peki öyleyse (Allâh rızâsı için) namaz kıl, ardından şu duâyı yap.‘ buyurdu.”

Hızır (Aleyhisselâm)’ın Yeni Yıl Duası

Türkçe Meali:

Hızır (Aleyhisselam)’ın yeni yıl duasının Arapça’sı ve Türkçe anlamı bu şekildedir. Dua Cübbeli Hoca’nın Lalegül dergisinden alınmıştır. Detaylı bilgiye dergiden ulaşabilirsiniz. Tekrardan Allah (c.c.) herkesin dualarını kabul eylesin. Hicri yeni yılımız hayırlı olsun. Amin.

Kaynak : Cübbeli Ahmet Hoca | Lalegül Dergisi


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*