Html ve Css İle Arka Plana Resim Ekleme Kodları

Html ve Css İle Arka Plana Resim Ekleme Kodları

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere html ve css ile arka plana nasıl resim ekleriz onun kodlarını paylaşacağız.

Html ve css en temel web programlama dilleridir.Bu iki dili bilen kolay bir şekilde basit bir web sitesi yapabilir.Tabii ki bu ikisi için de bilmemiz gereken bazı püf noktalar vardır.Bunlardan birisi de arka plana resim ekleme kodu.Peki html ve css’de arka plana nasıl resim ekleriz şimdi onun kodlarını sizlerle paylaşalım.

HTML Arka Plana Resim Ekleme Kodu

Burada background=”resim.jpg” kodları <body> etiketinin içine eklenecektir.Yani bir alt satırına veya üstüne değil tam içine eklenecektir.

CSS Arka Plana Resim Ekleme Kodu

Css kodlarında ise resmin url’si body’nin içerisine eklenmelidir.Burada eğer resim bir üst dosyadaysa url(dosyaadi/arkaplanresmi.png) şeklinde eklenmelidir.Aksi taktirde kod çalışmaz.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar html ve css arka plana resim ekleme kodları bu şekildedir.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar ve iyi kodlamalar dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*