HTML Yazının Altını Çizme Kodu & Etiketi

HTML Yazının Altını Çizme Kodu & Etiketi

Hepinize iyi günler dileriz bir başka html dersi ile karşınızdayız. Bu yazımızda sizlere bir yazının veya kelimenin altını hangi html kod ile çizeriz onu paylaşacağız.

Web sitelerimize içerik eklerken veya site kodlaması yaparken başlık kısımlarını bazen belirgin olması için altı çizili yapmak isteriz. Bu durumda da site kodlamasının temeli olan html ile altını çizebiliriz. Bir yazının veya kelimenin altını çizmek için 2 tane etiket kullanımı mevcuttur. Bu etiketlerin arasına yazınızı yazdığınızda yazının altı çizili olarak çıkacaktır. Şimdi hemen etiketleri paylaşalım ve örnek yapalım.

Arkadaşlar yazı altını çizgili yapmak için yazıyı <u> </u> kodları (yani etiketleri) içerisine veya arka planı renkli olup altı çizgili olmasını isterseniz <ins> </ins> kodları içerisine almanız gerekmektedir. Her ikisi de yazının altını çizen etiket kodlarıdır.

HTML Yazı Altını Çizme Kodları;

Şimdi hemen örneklere geçelim. Aşağıda gördüğünüz gibi 2 kodu da denedik ve sonuç olarak altı çizili yazılarımız oldu.

<u></u> ile yapılan örnek;

Merhaba dünya

<ins></ins> ile yapılan örnek;

Merhaba dünya

Gördüğünüz gibi iki kod da yazının altını çiziyor. İlk <u> etiketi düz altını çizmekteyken diğer <ins> etiketi ise arka planı renkli olarak altını çizme işlemi yapıyor. Böylelikle bu html etiketlerini kullanarak yazıların altlarını çizebilirsiniz. Son olarak tekrardan kodları hızlı kopyala yapıştır yapmak için paylaşalım.

html yazı altı çizme etiketi ==> <u> </u>

html yazı altı çizme etiketi alternatif(arka plan renkli olan) ==> <ins> </ins>

Şimdilik bu kadar. Umarız faydalı olur. Diğer html anlatımlarımız için html kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Teşekkürler iyi çalışmalar iyi öğrenmeler dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*