HTML Yazının Üstünü Çizme Kodu & Etiketi

HTML Yazının Üstünü Çizme Kodu & Etiketi

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere html ile bir yazının üzerini nasıl çizebiliriz onun kodunu paylaşacağız.

Web programlamanın en temeli html ile başlamaktadır. Html bir binanın direkleri gibidir diyebiliriz. Html olmadan bir siteyi kodlamamız mümkün olmaz. Hal böyle olunca bazı özellikler de html ile olmaktadır. Mesela bunlardan birisi yazının üzerini çizmektir. Html ile kolay bir etiket kullanarak yazının veya paragrafın komple üzerini çizebiliriz.

Bu üstü çizili yazılar daha çok mesela yanlış olan bir terimi ifade etmek için kullanılır. Yanlışını belirtirken yazının üstünü çizmek isteyebiliriz. Tabii ki bunun dışında bir çok yerde üstü çizili yazılar kullanılabilmektedir. Şimdi lafı uzatmadan html ile yazının üstünü hangi kod ile çizeriz onu anlatalım.

Html Yazının Üzerini Çizme Kodu

Arkadaşlar bir yazının üzerini çizmek için yazıyı <del> </del> kodları arasına almamız gerekiyor. Ardından “örnek yazı” burada gördüğünüz gibi yazının üstünü çizmiş oluruz. Şimdi kod etiketini tekrardan paylaşalım.

Bu şekilde <del> etiketi arasına yazıları yazarsanız aşağıdaki gibi üstünü çizmiş olursunuz.

Merhabalar bu yazının üstü çizilidir…

ÖRNEK YAZI

Gördüğünüz gibiz bu şekilde html <del> etiket kodu ile yazı üstünü çizebilirsiniz. Şimdilik bu kadar. Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*