HTML Yazıyı Renkli Yapma Kodu

HTML Yazıyı Renkli Yapma Kodu

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere html’de yazılara renk vermek için hangi kodu kullanırız onu göstereceğiz.

Html, web site yapmak için kullanılan en temel kodlamalardan biridir.Html bir binanın direkleri gibi düşünebilirsiniz.Yani nasıl direkler olmadan bina yükselmiyorsa html olmadan da site olmuyor.Tabii ki css kullanarak yazılarda renk değişikliği yapabilirsiniz fakat bu yazımızda sadece html kodlarıyla yazıları nasıl renkli yaparız onu göstereceğiz.

Şimdi lafı uzatmadan html yazıları renkli yapma kodunu paylaşalım.Html’de 3 farklı şekilde yazılara renk verebilirsiniz.O kodlar bu şekildedir;

Html yazıya renk verme kodu(1. kod);

Html yazıya renk verme kodu(2. kod);

Html yazıya renk verme kodu(3. kod);

Gördüğünüz gibi arkadaşlar html’de yazıları renkli yapma kodlarımız bu şekildedir.Hem span style hem de font color kodu ile yazılara renk verebilirsiniz.İstediğinizi kullanın hepsi çalışıyor.İster color=red yani yazıyla rengini belirtin isterseniz de color=#056a89 şeklinde rengin kodu ile belirtin.Dilerseniz buradaki html renk kodları yazımızdan tüm renk kodlarına ulaşabilirsiniz.

Bu şekilde html kodlarıyla yazılara renk verebilirsiniz.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*