Hüvallahüllezi Kuran’da Hangi Surede ve Kaçıncı Sayfada Bulunur?

Hüvallahüllezi Kuran’da Hangi Surede ve Kaçıncı Sayfada Bulunur?

Cümleten selamun aleyküm arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Hüvallahüllezi’nin Kur’an-ı Kerim’de hangi surede, kaçıncı sayfada ve hangi cüzde yer aldıkları hakkında bilgiler paylaşacağız.

Hüvallahüllezi Kur’an-ı Kerim’de Nerede Bulunur?

Hüvallahüllezi Kur’an-ı Kerim’de Haşr suresinde bulunmaktadır. Haşr suresinin son 3 ayeti Hüvallahüllezi’yi oluşturmaktadır. Yani Haşr suresinin 22. 23. ve 24. ayetleri Hüvallahüllezi’dir. Hüvallahüllezi sayfa sayısı olarak ise Kur’an-da 547. sayfada bulunmaktadır. Fakat bazı Kur’an’lardaki basım farklılığından dolayı sayfa sayısı 1 sayfa ileride veya geride olabilir. Ayrıca cüz sayısı olarak da 28. cüzde yer almaktadır.

Hüvallahüllezi, akşam namazlarından sonra tesbihatın sonunda okunan bir aşırdır. Sadece akşam değil sabah namazından sonra da okunması sünnettir. Ek olarak Hüvallahüllezi’nin Arapça’sına ve Türkçe mealine buradaki konumuzdan ulaşabilirsiniz. Şimdi Hüvallahüllezi’nin Kuran’daki yerini aşağıda maddeler halinde de paylaşalım.

Hüvallahüllezi Kur’an-ı Kerim’deki Yeri:

  • Hangi cüzde yer alır ==> 28. cüzde bulunur.
  • Hangi surede bulunur ==> Haşr suresinde yer alır.
  • Kaçıncı sayfadadır ==> 547. sayfadadır.
  • Kaçıncı ayetlerde yer alır ==> Haşr suresinin son 3 ayeti (22. 23. ve 24. ayetlerde)

---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*