İmam-ı Rabbani’nin Bütün Hastalıkların Şifası İçin Tavsiye Ettiği Bir Dua

İmam-ı Rabbani’nin Bütün Hastalıkların Şifası İçin Tavsiye Ettiği Bir Dua

İmam-ı Rabbani (Kuddise Sirruhu)’nun halifelerinden ve ibriğini tutmakla görevli olan Mevlana Salih el-Kulabi (Rahimehullah), İmam-ı Rabbani Hazretleri’nin her gün ve her gece yaptığı ibadetleri ve vazifeleri, mübarek oğullarının işaret ve emirleri üzerine toplamış ve yazmıştır.

Kendisi bunu şöyle anlatmıştır:

“Ben İmam-ı Rabbani Hazretleri’nden yaptığı ibadetlerin ve vazifelerin hepsini yapmam ve yazmam için izin vermelerini rica ettiğimde:

‘Tâbî olmaya lâyık ameller ancak Rasullullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Efendimiz’in amelleridir. Hadis kitaplarına bakıp oradan öğrenin ve hepsini yapmaya çalışın.’ buyurdu.

Bunun üzerine ben: ‘Efendim, zât-ı âlînizin amelleri de zaten Rasullullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Efendimizin’in amellerine uygundur.’ diye ısrar edince İmam-ı Rabbani (Kuddise Sirruhû):

‘Peki o halde yazın ama çok dikkatli olunuz. Kavli ve fiili sünnete uygun olanları yazın, böyle olmayanları yazmayın.’ buyurdu.”

Bu izni alan Muhammed Salih Kulabi, “Hidayetü’t-Talibin” veya “Hediyyetü’t-Talibin” ismiyle bir eser telif etmiştir.

“Mektubat-ı Şerife”nin 1. cildindeki 182 ve 244., 2. cildindeki 33. ve 3. cildindeki 87 ve 95. mektupların kendisine gönderildiği bu mübarek zat çok büyük bir hizmet yaparak İmam-ı Rabbani Hazretleri’nin gün ve gece içinde okuduğu bazı dua ve zikirleri “Hediyyetü’t-talibin” diye tesmiye ettiği bir risalede cemetmiş ve bizlere böyle büyük bir hazine ithaf etmiştir.

Allah-u Te’ala bu hizmetinden dolayı kendisini tarafımızdan hayırla mükafatlandırsın. Amin!

Mevlana Salih (Kuddise Sirruhu) hicri 1038(miladi 1628) senesinde Hindistan’da vefat etmiştir. Allah-u Te’ala kendisine fevka’t-tecelli ihsan eylesin. Amin!

İşte Muhammed Sâlih Kûlâbi (Kuddise Sirruhû) bu eserinde İmâm-ı Rabbânî Hazretleri’nin: “Bütün hastalıklar için suya okunup içilecek ve Allâh’ın keremi ile şifâ hâsıl olacak diğer bir duâ da şudur.” buyurduğunu nakletmiştir ki kırmızı yazılı yerde üzerine okunan kişinin erkek ise “İbn” lafzıyla, kadın ise “Bint” lafzıyla anne ismi ve kendi ismi zikredilecektir ki o duâ da şudur:

Duanın Arapça’sı ve Okunuşu

Duanın Türkçe Meali

İmam-ı Rabbani Hazretleri’nin bütün hastalıkların şifası için tavsiye ettiği önemli bir dua bu şekildedir. Herkese Allah(c.c.) acil şifalar versin. Amin…

Kaynak = Lalegül Dergisi / Cübbeli Ahmet Hoca (Daha fazla dualar ve zikirler için dergiye bakınız.)


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.