İnstagram’da Kaç Kişi Şikayet Edince Hesap Kapanır?

İnstagram’da Kaç Kişi Şikayet Edince Hesap Kapanır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlerle instagram’da bir hesabı kaç kişi şikayet ederse hesap kapanır bunu inceleyeceğiz.Umarız faydalı olur.

2010 yılında çıkan İnstagram 1-2 yıl içerisinde 100 milyon kullanıcıya ulaşmıştı.Sonrasında facebook instagram’ı 1 milyar dolara satın aldı ve instagram kullananların sayısı bir hayli çoğaldı.Şuanda facebook’tan sonra en çok kullanılan sosyal medya aracı olan instagram, çok kişinin kullanmasıyla birlikte bir çok problemi de peşinde getiriyor.

Bu problemlerin başında hesap şikayeti etmek vardır.Peki bir hesabı şikayet edip kapattırmak için kaç kişinin şikayeti gerekli şimdi onu öğrenelim.

Bir Hesabın Kapanması İçin Kaç Kişinin Şikayeti Gereklidir?

İnstagram’da bir hesabı ne kadar çok kişi şikayet ederse o hesabın kapanma olasılığı aynı oranda artmaktadır.Bu yüzden eğer bir hesabı şikayet etmek istiyorsanız bu hesabı tek başınıza kapatamayabilirsiniz.Şikayet etmek için arkadaşlarınızdan veya çevrenizden yardım alabilirsiniz.

Lakin bu şikayetleri aynı ip üzerinden 10-20 tane fake instagram hesabı açıp da yapmayın.Bu şekilde instagram fake hesabı algılayabiliyor ve şikayetinizi dikkate almayabiliyor.O yüzden bir hesap, gerçek hesaplarla farklı adreslerden ne kadar çok şikayet edilirse kapanma olasılığı o kadar çok artmaktadır.

Aslında biraz şansın da katkısı vardır.1 kişinin şikayet ettiği hesap kapanabilirken 100 kişinin şikayet ettiği hesap kapanmayabilir.Birde aynı zaman diliminde(yani aynı anda) birden çok şikayet alan hesapların büyük ihtimalle kapandığını tahmin ediyoruz.Mesela şöyle örnek verelim.Diyelim ki şikayet etmek istediğiniz bir hesap var.Bu hesabı 100 farklı kişi aynı anda şikayet ederse instagram’a direkt uyarı olarak bildirim gidiyor ve şikayet edilen kişinin yapmış olduğu hareketler inceleniyor.Eğer gerçekten kişi yanlış bir hareket yaptıysa(küfür etmek,alaycı konuşmak,+18 yorumlar yazmak vs. her türlü illegal işler de dahil) anında hesabı kapanıyor.

İnstagram Şikayeti Nasıl Yapılır?

Daha önceden instagram sayfa şikayeti nasıl yapılır adlı yazımızda buna değinmiştik oradan detaylı inceleyebilirsiniz.Yine de kısa bir şekilde anlatımını yapalım.

Öncelikle instagramda sayfa veya kişiyi şikayet etmek aynı yerden oluyor.Sayfanın veya kişinin profiline geliyorsunuz.Ardından sağ tarafta olan 3 nokta işaretine basıyorsunuz ve oradan da kullanıcıyı şikayet ediyorsunuz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi 3 noktaya bastıktan sonra “Kullanıcıyı şikayet et” butonu var.Oraya basıyoruz ve açılan sayfada hangi alanda şikayet etmek istiyorsak şikayetimizi tamamlıyoruz.

Her gün binlerce şikayet yapıldığını düşünürsek geri dönüşleri uzun sürebilir.O yüzden bu gibi durumlarda sabretmek gerekir.

Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.