İskandinavya Ülkeleri Hangileridir?

İskandinavya Ülkeleri Hangileridir?

Herkese iyi günler dileriz bu yazımızda sizlere İskandinav ülkeleri hangileridir onları paylaşacağız.

İskandinavya bölgesi, Avrupa kıtasının kuzeyinde yer alan bölgedir. Bu bölge içerisindeki ülkelere ise iskandinavya ülkeleri denilmektedir. Peki bu iskandinavya ülkeleri hangileridir şimdi onları yazalım.

İskandinavya ülkeleri, Norveç, İsveç ve Danimarka‘dır. Bazı kaynaklara göre Finlandiya’da iskandinav ülkesi olarak gösteriliyor ama Finlandiya, İzlanda, Faroe Adaları, Aland Adaları ve Grönland ülkeleri ile birlikte Nordik ülkelerini oluşturuyor. Yani bu ülkeler iskandinav ülkelerinden değillerdir.

iskandinavya ülkeleri haritası

iskandinavya ülkeleri haritası

İskandinavya ülkelerinin haritası da yukarıdaki gibidir. Gördüğünüz gibi Avrupa kıtasının en kuzeyinde daha doğrusu dünyanın en kuzeyinde bulunan ülkelerdir. Ayrıca bu ülkelerden Danimarka 5, Norveç 5 ve İsveç ise 10 milyon küsür nüfusa sahiptir.

İskandinavya ülkelerinin hangileri olduğu hakkında kısaca bilgi paylaştık.Faydalı olması dileğiyle derslerinizde başarılar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.