Kapanmayan (Bozuk) Fermuar Nasıl Düzeltilir? Sıkışan Fermuar Açma Yöntemleri!

Kapanmayan (Bozuk) Fermuar Nasıl Düzeltilir? Sıkışan Fermuar Açma Yöntemleri!

Merhabalar bu yazıda sizlere kapanmayan, bozuk, sıkışan fermuar nasıl açılır? Nasıl düzeltilir bazı yöntemlerle anlatacağız.

İllaki fermuarınızın bozulduğu bir zamana denk gelmiştirsiniz. Bu durum gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor. Ama merak etmeyin, kapanmayan ve bozuk fermuarların düzelmesi için birçok yöntem mevcut. Şimdi maddeler halinde elimizden geldiğince anlatalım.

Bozuk, Kapanmayan Fermuar Nasıl Düzelir? En Etkili Yöntemler Nelerdir?

1-) Fermuar Başlığı Genişlemiş Olabilir:

Eğer fermuarınız kapanmıyorsa ve bozulduysa sorun fermuarın başlığında olabilir. Aşağıda gördüğünüz gibi fermuar başlığında problem olabilir. Çözümü için fermuar başlığını pense ile sıkıştırmamız yani sıkmamız gerekiyor. Ardından tekrar fermuarı aç kapa yaptığınızda düzeldiğini göreceksiniz.

2-) Kurşun Kalem İle Fermuarı Boyayın:

İkinci bir yöntem olarak kurşun kalem ile sıkışmış, bozuk olan fermuarı boyayabilirsiniz. Yani bildiğiniz kurşun kalem ile fermuarın üzerini gezin. Böylelikle fermuarın güzel açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntem oldukça eski, belki bilenleriniz vardır. Ama yine de paylaşmak istedik.

3-) Sıvı Sabun veya Sabun İle Onarma Yapılabilir:

Kurşun kalem yönteminde olduğunu gibi sıvı sabun ile de fermuarı düzeltebilirsiniz. Öncelikle bir kap içerisine su doldurup sıvı su ile karıştırıyoruz. Ardından pamuk, kulak çubuğu vb. gibi herhangi bir nesneyi sabunlu suya batırın. Sonrasında bunu fermuara yedirin. Yani bir nevi kurşun kalem yerine sabun ile fermuarı düzeltebilirsiniz.

Şimdilik bozuk fermuarları düzeltmek için en etkili yapılması gerekenler bu şekildedir. Sizlerin de bildiği farklı yöntemler varsa yorum bölümünden bize yazabilirsiniz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*