Karasinek ve Sivrisinek Vızıldaması Hangi Nota Sesi Çıkartır

Karasinek ve Sivrisinek Vızıldaması Hangi Nota Sesi Çıkartır

Bugün Trt ekranlarındaki yarışma programı olan Altın Petek’te çıkan final sorusuKarasineklerin vızıldaması hangi nota sesi çıkartır?” şeklindeydi.Haliyle ben de bu sorunun cevabını ve buna ek olarak sivrisineğin vızıldaması nota sesini de bilgi olarak eklemek istedim.

Yıllar önce de kim milyoner olmak ister yarışmasında üstteki sorunun aynısı çıkmıştı.Yani illaki ilerde karşınıza çıkabilir.O yüzden bilmekte fayda var.Bilgi bilgidir diyelim.

Şimdi gelelim soruların cevaplarına.

1-) Karasineklerin vızıldaması hangi nota sesi çıkartır?

Karasineklerin vızıldaması “FA” nota sesini çıkartmaktadır.Bunu kendiniz evlerinizde melodika,org,piyano vb. aletlerle deneyebilirsiniz.Ya da internetten fa sesine bakarak da deneyebilirsiniz.Gerçekten vızıldama sesine çok benziyor diyebilirim.

2-) Sivrisineklerin vızıldaması hangi nota sesi çıkartır?

Sivrisineklerin vızıldama sesi ise “” notasıyla benzerdir diyebilirim.Bunun için her yerde farklı bilgiler yazıyor lakin benim edindiğim bilgilere göre si sesidir.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*