Kendisine En Yakın Asal Sayıyı Veren C Programı

Kendisine En Yakın Asal Sayıyı Veren C Programı

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün güzel bir C programını anlatacağım.Dışarıdan bir sayı girdiğinizde eğer bu sayı asal ise size “sayı asaldır” çıktısı veriyor.Ama asal sayı değil ise dışarıdan girdiğiniz sayıdan küçük kendisine en yakın asal sayı çıktısını veren C kodlarını sizlere sunuyorum.Gerçekten işinize çok yarayabilir.Lise talebeleri için de güzel bir uygulama.Asal sayı içeren sorularınızda bu programı kullanabilirsiniz :).

Kodları Dev-C++ programında çalıştırabilirsiniz.Yada istediğiniz bir derleyicide.Birde bu kodlar C dilinde yazılmıştır.İsteyenler C++’a kolaylıkla çevirebilirler.Printf yerine <cout> ve scanf yerine ise <cin> yazdıkları halde C++’a hemen hemen çevirmiş olurlar.Kodlar aşağıdadır.İyi çalışmalar.

 

Mesela 125 sayısını girelim.Ekran çıktısı aşağıdaki gibi olacaktır.

c dersleri kodu

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler yorumlarınızı ve paylaşımlarınızı eksik etmeyiniz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorumlar (3)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.