Klavyeden 3 Nokta İşareti (…) Nasıl Yapılır?

Klavyeden 3 Nokta İşareti (…) Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere klavyeden 3 nokta işareti hızlı bir şekilde nasıl yapılır onu anlatacağız.

Klavyeden normalde 3 nokta işaretini 3 tane . bu şekilde nokta işaretini yan yana yazarak yapabiliyoruz. Yani “…” bu şekilde. Fakat buna ek olarak “…” bu şekilde de tek bir sembolmüş gibi de yapabiliyoruz. Yani ayrı ayrı 3 kere nokta işaretine basmadan tek bir kombinasyonla 3 nokta işareti yapmak mümkün. 3 farklı yöntemle bu sembolü yapabiliyoruz. Şimdi bu yöntemleri anlatalım.

1-) Öncelikle klavyeden 3 nokta işareti yapmak için Alt+0133 kombinasyonunu kullanabiliyoruz. Yani öncelikle klavyemizden space tuşunun solunda bulunan Alt tuşuna basılı tutuyoruz. Ardından numpad bölümündeki sayılardan sırasıyla 0, 1, 3 ve 3 tuşlarına bastığımızda “” buradaki gibi 3 nokta işareti yapmış oluruz.

Yukarıdaki resimde de yapılışını anlattık. Dediğimiz gibi bu yapımla 3 nokta işaretini tek bir sembol olarak yapabiliyorsunuz. Yani … bu şekilde yapılınca silerseniz toplu 3 noktayı silmiş olursunuz.

2-) İkinci yöntem ise yukarıda bahsettiğimiz 3 tane yan yana nokta işareti yöntemidir. Yani klavyeden Shift tuşunun solunda bulunan nokta işaretine art arda 3 kere bastığınızda “…” buradaki gibi 3 nokta işareti yapmış olursunuz. Bu yöntem en kolay yöntemdir diyebiliriz. Sonuçta 1. maddedeki gibi tuşlarla uğraşmadan sadece nokta işaretine peş peşe 3 kere bastığınızda “” buradaki gibi 3 nokta yapmış olursunuz.

3-) Son olarak kopyala yapıştır yöntemiyle de bu işareti yapmak mümkündür. Yani “…” buradaki 3 nokta sembolünü ctrl+c yaptıktan sonra ctrl+v yapıp istediğiniz yere ekleyebilirsiniz. Daha rahat kopyalama yapmanız için aşağıya da ekleme yapalım.

Üç nokta işareti ==> …

Bu şekilde klavyeden 3 nokta işareti yapabiliriz. Umarız yararlı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.