Klavyeden Burç İşaretleri {♈ ♉ ♊ ♋ ♌ ♍ ♎ ♏ ♐ ♑ ♒ ♓} Nasıl Yapılır?

Klavyeden Burç İşaretleri {♈ ♉ ♊ ♋ ♌ ♍ ♎ ♏ ♐ ♑ ♒ ♓} Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere klavyeden astroloji burç sembolleri nasıl yapılır onları göstereceğiz.

Klavyeden birçok işaret yapabildiğimiz gibi burç sembolleri işaretleri de yapabiliyoruz. Yani 12 tane burç olan koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova ve balık burçlarının sembollerini klavyemizden yapabiliriz. Tabii ki direkt olarak kısayol tuşu yok. Fakat her zaman olduğu gibi karakter eşlem programını kullanarak bu sembolleri yapabiliriz. Şimdi lafı uzatmadan anlatıma geçelim.

Öncelikle dediğimiz gibi bilgisayarın başlat menüsüne “Karekter Eşlem” yazarak bu programı açıyoruz. Ardından açılan yere aşağıda verdiğimiz kodları giriyoruz ve burç işaretlerini böylelikle yapmış oluyoruz.

Gördüğünüz gibi mesela Koç burcunun evrensel kodu U+2648’dir. Bu kodun son 4 rakamını “Unidoce’a git:” bölümüne yazıyoruz ve ardından koç sembolümüz ekrana çıkmış oluyor. Sonrasında onu kopyalayıp istediğimiz yere yapıştırıyoruz. Böylelikle burç sembollerini yapmış oluruz. Şimdi tüm burçların kodlarını paylaşalım.

Koç Burcunun İşareti (♈) ve Klavye Kodu Nedir?

Koç burcunun evrensel kodu “U+2648” ‘dir. Yani karakter eşleme “2648” yazmanız gerekmektedir. Ardından “♈” buradaki gibi koç sembolü yapmış olursunuz.

Boğa Burcunun İşareti (♉) ve Klavye Kodu Nedir?

Boğa burcunun evrensel kodu “U+2649” ‘dir. Yani karakter eşleme “2649” yazmanız gerekmektedir. Ardından “♉” buradaki gibi boğa sembolü yapmış olursunuz.

İkizler Burcunun İşareti (♊) ve Klavye Kodu Nedir?

İkizler burcunun evrensel kodu “U+264A” ‘dir. Yani karakter eşleme “264A” yazmanız gerekmektedir. Ardından “♊” buradaki gibi ikizler sembolü yapmış olursunuz.

Yengeç Burcunun İşareti (♋) ve Klavye Kodu Nedir?

Yengeç burcunun evrensel kodu “U+264B” ‘dir. Yani karakter eşleme “264B” yazmanız gerekmektedir. Ardından “♋” buradaki gibi yengeç sembolü yapmış olursunuz.

Aslan Burcunun İşareti (♌) ve Klavye Kodu Nedir?

Aslan burcunun evrensel kodu “U+264C” ‘dir. Yani karakter eşleme “264C” yazmanız gerekmektedir. Ardından “♌” buradaki gibi aslan sembolü yapabilirsiniz.

Başak Burcunun İşareti (♍) ve Klavye Kodu Nedir?

Başak burcunun evrensel kodu “U+264D” ‘dir. Yani karakter eşleme “264D” yazmanız gerekmektedir. Ardından “♍” buradaki gibi başak işareti yaparsınız.

Terazi Burcunun İşareti (♎) ve Klavye Kodu Nedir?

Terazi burcunun evrensel kodu “U+264E” ‘dir. Yani karakter eşleme “264E” yazmanız gerekmektedir. Ardından “♎” buradaki gibi terazi sembolü yapmış olursunuz.

Akrep Burcunun İşareti (♏) ve Klavye Kodu Nedir?

Akrep burcunun evrensel kodu “U+264F” ‘dir. Yani karakter eşleme “264F” yazmanız gerekmektedir. Ardından “♏” buradaki gibi akrep işareti yapmış olursunuz.

Yay Burcunun İşareti (♐) ve Klavye Kodu Nedir?

Yay burcunun evrensel kodu “U+2650” ‘dir. Yani karakter eşleme “2650” yazmanız gerekmektedir. Ardından “♐” buradaki gibi yay sembolü yapmış olursunuz.

Oğlak Burcunun İşareti (♑) ve Klavye Kodu Nedir?

Oğlak burcunun evrensel kodu “U+2651” ‘dir. Yani karakter eşleme “2651” yazmanız gerekmektedir. Ardından “♑” buradaki gibi oğlak sembolü yapmış olursunuz.

Kova Burcunun İşareti (♒) ve Klavye Kodu Nedir?

Kova burcunun evrensel kodu “U+2652” ‘dir. Yani karakter eşleme “2652” yazmanız gerekmektedir. Ardından “♒” buradaki gibi kova sembolü yapmış olursunuz.

Balık Burcunun İşareti (♓) ve Klavye Kodu Nedir?

Son olarak balık burcunun evrensel kodu “U+2653” ‘dir. Yani karakter eşleme “2653” yazmanız gerekmektedir. Sonrasında “♓” buradaki gibi balık sembolü yapabilirsiniz.

Bu sembolleri dediğimiz gibi karakter eşlemde unicode’a git bölümüne yazmanız gerekiyor. Ardından seç ve kopyala yapıp istediğiniz belgeye bu işaretleri yapıştırabilirsiniz.

Tüm Burç İşaretleri Sembolleri;

♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓

Ek olarak üstten burç işaretlerini direkt olarak ctrl+c yapıp kopyalarak istediğiniz platforma ctrl+v yaparak yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde de hızlı biçimde kopyala yapıştır yaparak kodlarla uğraşmadan sembolleri yapabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar. Umarız yararlı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*