Klavyeden Cent (¢) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyeden Cent (¢) İşareti Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere klavyeden sent işareti (¢) nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Klavyeden bildiğiniz gibi bir sürü özel işaretler yapabiliyoruz.Bunlardan birileri de ülkelerin para birimlerini yapmak.Daha önceki yazılarımızda dolar, euro, tl vb. gibi para birimlerinin sembolleri nasıl yapılır onu anlatmıştık.Şimdi de doların küçüğü olan sent’in(yani bizdeki tl ve kuruş gibi düşünün nasıl 100 kuruş 1 tl ise 100 cent de 1 dolar etmektedir.) işaretini nasıl yaparız onu göstereceğiz.Klavyeden 2 şekilde sent işareti yapabiliyoruz.Lafı uzatmadan anlatıma geçelim.

1-) Klavyeden Alt+0162 tuşlarına basarak cent yani Türkçe okunuşuyla sent işaretini “¢” bu şekilde yapmış oluyoruz.Yani öncelikle space tuşunun solunda bulunan Alt tuşuna basılı tutmamız gerekiyor.Ardından klavyenin en sağ tarafında bulunan numpad sayılarından sırasıyla 0, 1, 6 ve 2 tuşlarına basmamız gerekmektedir.Akabinde “¢” buradaki gibi sent işaretini yapmış oluruz.

Üstteki fotoğraftan da kısayol tuşlarının klavyedeki yerlerini görebilirsiniz.

2-) İkinci bir yöntem olarak da buradaki “¢” cent işaretini ctrl+c yapıp kopyalayarak istediğiniz yere ctrl+v yapıp yapıştırarak da kullanabilirsiniz.Yani kopyala yapıştır yöntemiyle de sent işaretini kolaylıkla yapmış olursunuz.

Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*